Nechutné kšefty: Gang nabízel k prostituci i mladistvé chlapce

Mezi prostituty byli i ani ne osmnáctiletí chlapci
 Z domova 
23. listopadu 2017 08:14 / Policie ČR
Detektivům z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) se podařilo rozprášit gang šesti mužů, kteří organizovali homosexuální prostituci mladých chlapců. Některým ještě nebylo ani 18 let. Pořádali orgie po celé republice.

Šestice mužů už čelí obvinění z obchodování s lidmi, kuplířství, svádění k pohlavnímu styku a ohrožování výchovy dítěte. Dva členové gangu skončili ve vazební věznici. "Čtyřem mužům hrozí až dvanáctileté vězení, zbývajícím dvěma hrozí trest nižší - nejsou totiž stíháni pro trestný čin obchodování s lidmi," podotkl mluuvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Nejméně od roku 2015 měli obchodníci s lidmi zprostředkovávat k poskytování sexuálních služeb za úplatu muže ve věku od 18 do 25 let (zejména mladistvého vzhledu) a rovněž chlapce mladší 18 let. Činili tak nejen v Praze, ale i jinde v zemi, zejména na Ostravsku, a také v zahraničí.

"K nabízení sexuálních služeb mělo docházet především v nočním klubu v centru Prahy, ze kterého klienti museli prostituty vyplatit. Poté si je mohli odvést pryč z klubu, obvykle do hotelů. Část obviněných navíc měla organizovat provozování prostituce v zahraničí, konkrétně ve Švýcarsku," konstatoval Ibehej. To ale nebylo všechno. Gang také pořádal na různých místech v Česku takzvané "večírky", na které klientům zajišťoval za úplatu mladistvé i zletilé chlapce k sexuálním hrátkám. Orgie se konaly především v nejrůznějších hotelových pokojích.

Hlavním organizátorem této trestné činnosti je podle kriminalistů dvaapadesátiletý Švýcar, který provozuje noční klub v centru Prahy. Ten pak měl úkolovat další komplice. Noční klub je prezentován zejména v zahraničí a převážnou většinu klientely tvoří cizinci.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Malá Maruška se od táty Rašilova nehne ani na krok

2. Mahulena Bočanová se přiznala, že přestala pít alkohol

3. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

4. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

5. Česká Barbie daruje auto