خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Šokující objasnění vraždy policisty: Lidská zrůda sledovala, jak mladý muž umírá

Ze sebevraždy policisty se vyklubala vražda
 Z domova 
22. listopadu 2017 08:20 / Internet
Naprosto nečekané rozuzlení má případ mrtvého mladého policisty (33) z Olomouce. Dosud vše nasvědčovalo tomu, že muž spáchal sebevraždu. Jenže všechno je jinak. Na povrch vyplavaly velmi šokující okolnosti, které odhalily, že se ve skutečnosti jednalo o vraždu.

Smutný příběh se začal psát na konci ledna 2015, kdy třiatřicetiletý policista zmizel. Bylo po něm vyhlášeno pátrání a 3. února bylo jeho tělo objeveno v ulici v olomoucké části Černovír. Lékař konstatoval smrt a vyjádřil hypotézu, že dotyčný spáchal sebevraždu oběšením. Jenže nyní se ukázalo, že zásadní roli hrál v případu bezcitný šílenec, který policistu přinutil k demonstrativní sebevraždě s tím, že se mu nemůže nic stát, protože mu včas poskytne pomoc. Místo toho se ale díval, jak mladý muž umírá a nehnul ani brvou.

Kolegům mrtvého policisty se ale na případu něco nepozdávalo a na základě shromážděných důkazů začali být čím dál více přesvědčeni o tom, že na smrtí mladého policisty se podílel někdo další. A měli pravdu. "Podezřelý muž měl přesvědčit policistu, aby spáchal demonstrativní sebevraždu s tím, že se mu nic nemůže stát, protože mu bude okamžitě poskytnuta pomoc. Nestalo se tak. Třiatřicetiletý muž se oné únorové noci měl dívat, jak jeho oběť umírá," popsal hrůzné chvíle mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.

Případu se ujali detektivové z olomoucké expozitury NCOZ a v minulých dnech obvinili třiatřicetiletého muže ze spáchání zvlášť závažného trestného činu vraždy.  Obviněný je v současné době již ve výkonu trestu odnětí svobody pro jinou trestnou činnost. Protože se navíc pokusil ovlivňovat svědky vraždy policisty, uložil mu soud omezení, která mu v tom mají do budoucna zabránit," dodal Ibehej. Podezřelému muži za vraždu hrozí až dvacetileté vězení.

Není bez zajímavosti, že zavražděný policista byl rok před svou smrtí oceněn za záchranu sebevraha. Nešťastníka uviděl na střeše domu, jak polovinou těla leží na okraji střechy a druhou visel ze střechy dolů. Neváhal a poté, co přivolal pomoc, sám vylezl na střechu a bez jištění sjel po úzké hraně střešního štítu až k okraji střechy, kde se mu podařilo jednou rukou muže obejmout, druhou rukou se přidržoval za kabel antény a čekal na pomoc. Hasiči pak oba muže dostali za pomoci výškové plošiny v pořádku na zem.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Zprávy

Zaslouží si Michal David vyznamenání nebo Zeman jenom provokuje?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Míša Maurerová se už chystá na porod

2. Exmilenka Langerové se teď tulí ke svému o generaci staršímu příteli

3. Vojta Dyk a Patricie Fuxová v Lásce z Kateřinic

4. Zlý bankéř Tomáš Jeřábek s manželkou ukázali malého synka

5. Lady Gaga konečně přiznala, že je zasnoubená