Tragédie na honu: Myslivec postřelil dvě mladé ženy

Myslivec vystřelil zakázaným směrem a postřelil dvě ženy
 Z domova 
21. listopadu 2017 08:32 / ThinkStock
Hon na Frýdecko-Místecku dopadl velmi tragicky, jeden z myslivců tu postřelil dvě mladé ženy. Obě skončily v nemocnici a myslivci teď hrozí vězení. Případem se zabývá policie.

Podle policie pětapadesátiletý myslivec zatím z neznámého důvodu vystřelil z dlouhé zbraně v zakázané době i směru a postřelil dvě ženy. "Poškozené ve věku 19 a 33 let byly na místě ošetřeny a převezeny do nemocnice," upřesnila policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Policie na případu intenzivně pracuje. „K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro přečin ublížení na zdraví z nedbalosti. Pachateli tohoto trestného činu hrozí trest odnětí svobody až na tři léta,“ doplnila mluvčí.

Podobná neštěstí nejsou v Česku výjimkou. Loni v listopadu například během honu mezi obcemi Dobroutov a Lipina na Jihlavsku zranil brok vystřelený jedním z myslivců ženu, která se honu účastnila jako náhončí. Utrpěla středně vážné poranění.

O měsíc později skončila těžkým zraněním také naháňka na škodnou a černou zvěř v Leštině na Strmilovsku. Šestatřicetiletý muž tu vážně postřelil jiného myslivce. Zřejmě neopatrně manipuloval se svou legálně drženou opakovací kulovnicí. „Ačkoli měl mít zbraň vybitou, pravou rukou za zády kontroloval závěr zbraně, zda je v poloze vybito, a přitom patrně z neopatrnosti sáhl na spoušť. Následoval výstřel, přičemž střela zasáhla nadloktí pravé ruky poškozeného, který stál před ním," uvedla tehdy policejní mluvčí Hana Millerová.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Energická Andrea Kalivodová: V mateřství má více aktivit než kdykoli předtím!

Zprávy

Hamáček prozradil, o které ministerstvo ČSSD nestojí

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Manželka Daniela Hůlky porodila dceru!

2. Sporťák televize Nova Petr Suchoň se potají oženil!

3. Tom Brady a Gisele Bundchen zveřejnili po letech utajované svatební fotky!

4. Gabriela Lašková se společenského života nevzdává ani chvíli před porodem!

5. Tenista Lukáš Rosol se opravdu potřetí oženil!