Policie odhalila 33 let starý mord. Vrah se přiznal, trestu se ale vyhne

Vraha prozradil 33 let starý otisk dlaně, který se shodoval s jeho otiskem prstu
 Historie 
18. listopadu 2017 08:38 / Shutterstock
Dlouhých 33 let čekala vražda šestačtyřicetiletého muže, kterého někdo v jeho bytě na pražském Barrandově uškrtil páskem, na objasnění. Vraha nakonec prozradil otisk dlaně. Přesto, že se k mordu pachatel přiznal, potrestán nebude.

Už při vyšetřování případu policejní technik zajistil na místě činu mimo jiné otisk dlaně. A ten se stal po desítkách let klíčový.

"Na oddělení kriminalistické techniky a expertíz jihomoravského kraje byla prováděna kontrola daktyloskopických stop z neobjasněných trestných činů a tyto stopy byly dodatečně vkládány do elektronického systému. Právě díky tomu vyšla shoda s konkrétní osobou, která se dopustila jiné trestné činnosti, při které jí byly také odebrány otisky," vysvětlil policejní mluvčí Jan Daněk.

Detektivové se tedy rozhodli dnes šestapadesátiletého muže vyslechnout. Ten nejprve zapíral, ale nakonec se k vraždě přiznal. Vypověděl, že v pátek 16. listopadu roku 1984 přijel ze Středních Čech do Prahy na schůzku s dívkou. Bylo mu tehdy 23 let. Po schůzce, která proběhla u dívky doma, se chtěl vrátit vlakem z Hlavního nádraží zpátky domů. Poslední vlak tohoto dne ale nestihl a musel počkat do rána na další. Při čekání na nádraží k němu přistoupil šestačtyřicetiletý muž a pozval ho nejprve na pivo do restaurace a pak k sobě domů na panáka. Tam však došlo mezi muži k fyzickému konfliktu a mladík nakonec svého hostitele uškrtil páskem.

O pět let později policisté případ odložili a možná už ani nikdo nedoufal, že se tato vražda podaří ještě někdy vyřešit. Dnes šestapadesátiletému vrahovi se podle kriminalistů zcela zjevně po přiznání velmi ulevilo. "Celá ta léta měl prý strach přijet do Prahy, aby nebyl dopaden. Pomyslný kámen ze srdce, který ho trápil více než třicet let, z něj navíc spadl hned dvakrát. Poprvé, když se k činu přiznal, a podruhé, když zjistil, že ho pozemský soud za tuto vraždu již nepotrestá. Vzhledem k tomu, že se čin stal již před třiatřiceti lety, byl totiž případ promlčen," dodal Daněk.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Zprávy

Nové překvapení po summitu v Helsinkách. Tohle asi čekal málokdo

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Kim Kardashian vydělala přes 100 miliónů za 5 minut

2. Pavel Trávníček se chystá k moři a pak honem do práce

3. Simona Krainová přivítá příští víkend všechny holky ve Žlutých lázních

4. Tereza Kostková a její pracovní léto. Žádný make-up, ani sluníčko

5. Lucie Bílá už se zase tulí ke svému kolouškovi

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn