Prodejce zakázaných doplňků zbraní byl dopaden v Třinci

Nelegální prodej zbraní a doplňků muži dlouho procházel
 Z domova 
17. listopadu 2017 10:50 / Policejnidenik
Tlumiče hluku i střílející propisky prodával mladík z Třince. Nelegálním prodejem zakázaných doplňků zbraní si vydělal více než 300 tisíc korun. V souvislosti s jeho zatčením policisté současně odhalili také nelegální zbraně po celé republice.

Třinečtí kriminalisté dopadli a obvinili devětatřicetiletého muže, který vyráběl a na internetu prodával nejen tlumiče hluku výstřelu, ale také střílející propisky malé ráže. „Zakázané doplňky zbraní sám vyráběl a následně nabízel k prodeji v pronajaté kanceláři v okrajové části obce Třinec,“ potvrdila policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Při prohlídce kancelářských prostor policisté zajistili několik kusů tlumičů hluku výstřelu, střelivo a další důkazy vedoucí k distribuci a prodeji těchto zakázaných doplňků zbraní konkrétním osobám. „Kupci byli z větší části držiteli zbrojních průkazů a pocházeli z různých krajů České republiky. Proto bylo do této akce zapojeno celkem 47 územních odborů jednotlivých Krajských ředitelství Policie České republiky,“ sdělila Bělunková. 

Kriminalisté zajistili 75 odběratelů tlumičů hluku výstřelu a 6 odběratelů střílejících propisek. „Devětatřicetiletý pachatel si touto trestnou činností přišel na více než tři sta deset tisíc korun,“ vyčíslila.

Muži za přečin nedovolené ozbrojování a přečin neoprávněné podnikání hrozí trest odnětí svobody až na pět let.  Jelikož obviněný muž s policisty plně spolupracoval a k trestné činnosti se doznal, je v současné době stíhán na svobodě. „V minulosti byl již dvakrát soudně trestán pro trestnou činnost majetkového charakteru. Byl také držitelem zbrojního průkazu, který mu byl však z důvodu páchání trestné činnosti odebrán,“ dodala mluvčí.

V souvislosti s tímto případem bylo zahájeno trestní řízení se všemi odběrateli výše uvedených zakázaných doplňků zbraní, kdy navíc při provedených domovních prohlídkách bylo u těchto odběratelů zajištěno 55 kusů nelegálně držených zbraní.  

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Populární britský zpěvák Mika natočil klip, jaký byste od něj asi nečekali!

Zprávy

Tomáš Sokol kritizoval nápad Pirátů prolomit mlčenlivost advokátů

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Eliška Bučková: Nejdřív make-up a pak pocení ve fitku

2. Kateřina Stočesová a další osobnosti se svými dětmi se nahrnuly do kina

3. Owen Wilson: Hollywoodský herec zavinil evakuaci hotelu. Víme proč

4. Petra Vraspírová si Vojtka vzít nechce

5. Seriálová kráska sexy jako nikdy předtím!