Prodejce zakázaných doplňků zbraní byl dopaden v Třinci

Nelegální prodej zbraní a doplňků muži dlouho procházel
 Z domova 
17. listopadu 2017 10:50 / Policejnidenik
Tlumiče hluku i střílející propisky prodával mladík z Třince. Nelegálním prodejem zakázaných doplňků zbraní si vydělal více než 300 tisíc korun. V souvislosti s jeho zatčením policisté současně odhalili také nelegální zbraně po celé republice.

Třinečtí kriminalisté dopadli a obvinili devětatřicetiletého muže, který vyráběl a na internetu prodával nejen tlumiče hluku výstřelu, ale také střílející propisky malé ráže. „Zakázané doplňky zbraní sám vyráběl a následně nabízel k prodeji v pronajaté kanceláři v okrajové části obce Třinec,“ potvrdila policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Při prohlídce kancelářských prostor policisté zajistili několik kusů tlumičů hluku výstřelu, střelivo a další důkazy vedoucí k distribuci a prodeji těchto zakázaných doplňků zbraní konkrétním osobám. „Kupci byli z větší části držiteli zbrojních průkazů a pocházeli z různých krajů České republiky. Proto bylo do této akce zapojeno celkem 47 územních odborů jednotlivých Krajských ředitelství Policie České republiky,“ sdělila Bělunková. 

Kriminalisté zajistili 75 odběratelů tlumičů hluku výstřelu a 6 odběratelů střílejících propisek. „Devětatřicetiletý pachatel si touto trestnou činností přišel na více než tři sta deset tisíc korun,“ vyčíslila.

Muži za přečin nedovolené ozbrojování a přečin neoprávněné podnikání hrozí trest odnětí svobody až na pět let.  Jelikož obviněný muž s policisty plně spolupracoval a k trestné činnosti se doznal, je v současné době stíhán na svobodě. „V minulosti byl již dvakrát soudně trestán pro trestnou činnost majetkového charakteru. Byl také držitelem zbrojního průkazu, který mu byl však z důvodu páchání trestné činnosti odebrán,“ dodala mluvčí.

V souvislosti s tímto případem bylo zahájeno trestní řízení se všemi odběrateli výše uvedených zakázaných doplňků zbraní, kdy navíc při provedených domovních prohlídkách bylo u těchto odběratelů zajištěno 55 kusů nelegálně držených zbraní.  

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Zprávy

Nové překvapení po summitu v Helsinkách. Tohle asi čekal málokdo

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Kim Kardashian vydělala přes 100 miliónů za 5 minut

2. Pavel Trávníček se chystá k moři a pak honem do práce

3. Simona Krainová přivítá příští víkend všechny holky ve Žlutých lázních

4. Tereza Kostková a její pracovní léto. Žádný make-up, ani sluníčko

5. Lucie Bílá už se zase tulí ke svému kolouškovi

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn