Surovec brutálně mlátil na ulici lidi na potkání, neušetřil ani děti

Agresor na ulici surově zmlátil šest nevinných lidí, včetně dvou dětí
 Z domova 
09. listopadu 2017 08:47 / Shutterstock
Postrach Semilska, jednačtyřicetiletý podivín z Lomnice nad Popelkou, skončil za mřížemi. Soudci došla trpělivost, když na ulici v centru Semil z ničeho nic brutálně zmlátil šest lidí. Zcela bezdůvodně seřezal muže, ženy i děti.

Násilník nyní čelí obvinění z ublížení na zdraví a z výtržnictví. Soudce na něj nakonec uvalil vazbu, protože s ním nebyly problémy poprvé. V minulosti například opakovaně blokoval dopravu v Lomnici nad Popelkou tím, že stál uprostřed silnice a nechal se vozidly objíždět. Před několika dny zase slovně zaútočil na průvodčí ve vlaku. Tentokrát ale překročil veškeré meze. V Semilech zmlátil šest lidí a zasahovat musela i záchranka.

Útok v ulicích Tyršova a Nádražní trval jen několik minut. Své oběti si vybral zcela náhodně a dvě z nich byly dokonce děti. Nejprve dal pěstí do obličeje 71letému muži. V Nádražní ulici pak uhodil surově do obličeje 42letou ženu a 11letého chlapce. "Agresor ještě přitvrdil a srazil do silnice 5letého chlapce a napadl úderem pěstí dvě kolemjdoucí ženy ve věku 45 a 32 let. Těm zlomil nos a vyrazil několik zubů. Manžel posledně jmenované ho potom zadržel a předal policistům, kteří v rámci hlídkové činnosti právě projížděli kolem," poznamenala policejní mluvčí Ivana Baláková.

Vzhledem k tomu, že zadržený na policejní služebně nesouvisle blábolil a choval se podivně, nechali ho policisté vyšetřit lékařem. Ten na něm však žádný akutní stav vyžadující hospitalizaci na psychiatrii neshledal. Nicméně policisté si byli vědomi jeho nebezpečnosti, a proto podali podnět k jeho vzetí do vyšetřovací vazby. Obávali se, aby na svobodě v napadání lidí nepokračoval. Státní zástupce podnět akceptoval a důvodnost těchto obav potvrdil svým rozhodnutím i soudce.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Malá Maruška se od táty Rašilova nehne ani na krok

2. Mahulena Bočanová se přiznala, že přestala pít alkohol

3. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

4. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

5. Česká Barbie daruje auto