Kriminalisté zrušili dealery na Uherskohradišťsku!

Kromě drog našli policisté i kradené zboží.
 Z domova 
13. října 2017 05:56 / PČR KŘP Zlínského kraje
Drogoví dealeři skončili v policejní cele! Při obrovské policejní akci ve Zlínském kraji zasahovalo přes 400 policistů a specialistů. Během úspěšného zátahu zajistili přes 30 podezřelých a našli 5 varen pervitinu.  

Přes třicet lidí zadrželi kriminalisté během protidrogového tažení ve Zlínském kraji. Z výroby a distribuce drog obvinili 26 lidí zejména z Uherského Hradiště. „Dobře organizovaný gang výrobců a distributorů pervitinu policisté rozbili po  několikaměsíčních přípravách akce,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková. „Při rozsáhlé razii zadrželi postupně 32 osob ve věku od 23 do 57 let. 26 lidí obvinili a z toho 10 stíhají vazebně,“ vyčíslila. Jedná se tak o nejrozsáhlejší realizaci v historii Zlínského kraje, co do počtu zadržených a stíhaných osob v jedné kauze.  

Domovní prohlídky probíhaly na několika místech Zlínského, Jihomoravského a Moravskoslezského kraje. Při nich našli policisté 5 varen pervitinu, přičemž ve dvou případech byly podezřelé osoby zadrženy přímo při vaření pervitinu. „V jednom domě probíhala poslední fáze výroby pervitinu a v dalším byla výroba drogy zrovna po dokončení. Na některých místech jsme přistihli i odběratele drog, kteří už čekali na dokončení výroby pervitinu,“ vylíčila Javorková.

Hlavním organizátorem skupiny byl čtyřiačtyřicetiletý muž z Uherskohradišťska, který výrobu pervitinu řídil a organizoval. „V řadě případů se jednalo o zkušené pachatele s bohatou trestní minulostí,“ doplnila mluvčí. Obvinění pervitin vyráběli několikrát týdně a měli desítky odběratelů nejenom ze Zlínského, ale i Moravskoslezského a Jihomoravského kraje. Distribuovali i marihuanu.

Za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy hrozí hlavním pachatelům až deset let za mřížemi. „Kriminalisté odhalením této skupiny osob výrazně zasáhli do drogové scény ve Zlínském kraji, kdy lze bez nadsázky říct, že výrobci pervitinu byli především na území Uherskohradišťska téměř eliminováni,“ uzavřela policejní mluvčí.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Energická Andrea Kalivodová: V mateřství má více aktivit než kdykoli předtím!

Zprávy

Hamáček prozradil, o které ministerstvo ČSSD nestojí

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Manželka Daniela Hůlky porodila dceru!

2. Sporťák televize Nova Petr Suchoň se potají oženil!

3. Tom Brady a Gisele Bundchen zveřejnili po letech utajované svatební fotky!

4. Gabriela Lašková se společenského života nevzdává ani chvíli před porodem!

5. Tenista Lukáš Rosol se opravdu potřetí oženil!