Muž vylákal z žen 2,5 milionu korun. Policie hledá jeho další oběti

Policie hledá další oběti muže na snímku, který přes seznamky obral ženy o 2,5 milionu korun.
 Z domova 
26. září 2017 08:38 / Policie ČR
Pražští policisté podezírají jednatřicetiletého muže, že z žen vylákal téměř 2,5 milionu korun. Své oběti si měl vybírat na internetových seznamkách. Podle policie ale může být poškozených žen ještě více.

Muž jednal podle jednoduchého scénáře. Přes internet se seznámil s nějakou ženou a tu pak požádal o půjčku. Peníze ale nevracel. Policie už tento případ jednou zveřejnila a na základě toho se policistům přihlásila jedna poškozená. Od té doby se muž přejmenoval a změnil si jméno na Dominik Don.

"V tuto chvíli kriminalisté muže stíhají pro trestné činy podvod a zpronevěra, kdy evidují celkem 10 poškozených. Od nich si stíhaný muž půjčoval peníze pod různými legendami. Nejčastěji tvrdil, že je potřebuje na pronájem bytu, na provoz firmy nebo na licenci k pracovnímu projektu. Jedna z poškozených mu půjčila dokonce 900 tisíc korun," konstatoval policejní mluvčí Jan Daněk.

Vzhledem k tomu, že muž pokračoval v páchání trestné činnosti i po sdělení obvinění, podali kriminalisté podnět na jeho vzetí do vazby. Soud tento podnět akceptoval a stíhání je od začátku září vedeno vazebně. "Touto cestou se opět obracíme na veřejnost a hledáme další případné poškozené. Jestliže jste se také staly obětí muže zachyceného na obrázcích, ozvěte se na linku 158," dodal Daněk s tím, že muži za jeho jednání hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kráska Nikol Buranská ukázala všem spodní prádlo!

Zprávy

Putin telefonicky děkoval Trumpovi

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Nikol Švantnerová utekla před vánočním stresem do Paříže!

2. Herečka Amy Schumer se toho nebojí! Na Instagramu ráda vystavuje své nedokonalé tělo!

3. Eliška Bučková ukázala luxusní opálené tělíčko, které si hýčká rybář Jakub Vágner

4. Manželka Tomáše Kluse pořádně dře na své postavě!

5. Eva Perkausová se svlékla pro pánský magazín!