Podvodníci připravili stát o 40 milionů korun

Pomocí kšeftů s pohonnými hmotami připravili podvodníci stát o 40 milionů korun.
 Z domova 
16. září 2017 08:44 / Ilustrační foto
Policii se podařilo odhalit velký podvod s pohonnými hmotami. Obvinění si už vysechlo 18 lidí, kteří měli stát připravit o 40 milionů korun.

Za praní špinavých peněz a daňové úniky hrozí obviněným až desetiletý pobyt ve vězení. Na případu vyšetřovatelka pracovala téměř tři roky a celý spis má nyní 25 tisíc stran!

Konkrétně se v případu jednalo o daňový únik, který se odehrál v rozmezí čtyř měsíců na konci roku 2012. Firma nakoupila v zahraničí pohonné hmoty a společně s jinou firmou, která zajišťovala odbyt těchto pohonných hmot v České republice, přes simulované obchodní vztahy vyvedla povinnost zaplatit daň z přidané hodnoty ve výši 40 milionů korun. Tyto prostředky byly vyvedeny na pět jiných, pro finanční úřad nekontaktních firem, které je řádně nepřiznaly a neuhradily. "Dvacet milionů z neodvedené částky hlavní obvinění promítli do výše prodejních cen pohonných hmot, které tak byly podstatně nižší než je na trhu obvyklé, díky čemuž získali jejich rychlý odbyt a konkurenční výhodu před řádně podnikajícími firmami. Zbylých 20 milionů, jako výnos z trestné činnosti, odklonili přes čtyři  další firmy, z jejichž účtů pak peníze vybírali tzv. bílí koně," upřesnil policejní mluvčí Jan Daněk.

Do celého procesu bylo zainteresováno celkem 12 firem a 18 osob. Za trestné činy zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby a legalizaci výnosů z trestné činnosti hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na 10 let. Stíhání všech obviněných je vedeno na svobodě.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Energická Andrea Kalivodová: V mateřství má více aktivit než kdykoli předtím!

Zprávy

Hamáček prozradil, o které ministerstvo ČSSD nestojí

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Manželka Daniela Hůlky porodila dceru!

2. Sporťák televize Nova Petr Suchoň se potají oženil!

3. Tom Brady a Gisele Bundchen zveřejnili po letech utajované svatební fotky!

4. Gabriela Lašková se společenského života nevzdává ani chvíli před porodem!

5. Tenista Lukáš Rosol se opravdu potřetí oženil!