Podvodníci připravili stát o 40 milionů korun

Pomocí kšeftů s pohonnými hmotami připravili podvodníci stát o 40 milionů korun.
 Z domova 
16. září 2017 08:44 / Ilustrační foto
Policii se podařilo odhalit velký podvod s pohonnými hmotami. Obvinění si už vysechlo 18 lidí, kteří měli stát připravit o 40 milionů korun.

Za praní špinavých peněz a daňové úniky hrozí obviněným až desetiletý pobyt ve vězení. Na případu vyšetřovatelka pracovala téměř tři roky a celý spis má nyní 25 tisíc stran!

Konkrétně se v případu jednalo o daňový únik, který se odehrál v rozmezí čtyř měsíců na konci roku 2012. Firma nakoupila v zahraničí pohonné hmoty a společně s jinou firmou, která zajišťovala odbyt těchto pohonných hmot v České republice, přes simulované obchodní vztahy vyvedla povinnost zaplatit daň z přidané hodnoty ve výši 40 milionů korun. Tyto prostředky byly vyvedeny na pět jiných, pro finanční úřad nekontaktních firem, které je řádně nepřiznaly a neuhradily. "Dvacet milionů z neodvedené částky hlavní obvinění promítli do výše prodejních cen pohonných hmot, které tak byly podstatně nižší než je na trhu obvyklé, díky čemuž získali jejich rychlý odbyt a konkurenční výhodu před řádně podnikajícími firmami. Zbylých 20 milionů, jako výnos z trestné činnosti, odklonili přes čtyři  další firmy, z jejichž účtů pak peníze vybírali tzv. bílí koně," upřesnil policejní mluvčí Jan Daněk.

Do celého procesu bylo zainteresováno celkem 12 firem a 18 osob. Za trestné činy zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby a legalizaci výnosů z trestné činnosti hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na 10 let. Stíhání všech obviněných je vedeno na svobodě.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Dcera legendárního dabéra Filipovského si postěžovala na dcery

Zprávy

Demonstrace proti Zemanovi a Babišovi

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Sexy Vignerová oblékla proklatě hluboký výstřih!

2. Dominika Myslivcová zveřejnila pořádně žhavé foto z exotické dovolené

3. Dara Rolins si užívá na Bali. Fanoušci si zase užívají pohled na její vypraceované tělo!

4. Herečka Emma Stone se stane novou tváří Louis Vuitton!

5. Vévodkyně Kate čelí skandálu kvůli strýci, který napadl svou manželku!