Podvodníci připravili stát o 40 milionů korun

Pomocí kšeftů s pohonnými hmotami připravili podvodníci stát o 40 milionů korun.
 Z domova 
16. září 2017 08:44 / Ilustrační foto
Policii se podařilo odhalit velký podvod s pohonnými hmotami. Obvinění si už vysechlo 18 lidí, kteří měli stát připravit o 40 milionů korun.

Za praní špinavých peněz a daňové úniky hrozí obviněným až desetiletý pobyt ve vězení. Na případu vyšetřovatelka pracovala téměř tři roky a celý spis má nyní 25 tisíc stran!

Konkrétně se v případu jednalo o daňový únik, který se odehrál v rozmezí čtyř měsíců na konci roku 2012. Firma nakoupila v zahraničí pohonné hmoty a společně s jinou firmou, která zajišťovala odbyt těchto pohonných hmot v České republice, přes simulované obchodní vztahy vyvedla povinnost zaplatit daň z přidané hodnoty ve výši 40 milionů korun. Tyto prostředky byly vyvedeny na pět jiných, pro finanční úřad nekontaktních firem, které je řádně nepřiznaly a neuhradily. "Dvacet milionů z neodvedené částky hlavní obvinění promítli do výše prodejních cen pohonných hmot, které tak byly podstatně nižší než je na trhu obvyklé, díky čemuž získali jejich rychlý odbyt a konkurenční výhodu před řádně podnikajícími firmami. Zbylých 20 milionů, jako výnos z trestné činnosti, odklonili přes čtyři  další firmy, z jejichž účtů pak peníze vybírali tzv. bílí koně," upřesnil policejní mluvčí Jan Daněk.

Do celého procesu bylo zainteresováno celkem 12 firem a 18 osob. Za trestné činy zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby a legalizaci výnosů z trestné činnosti hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na 10 let. Stíhání všech obviněných je vedeno na svobodě.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Zprávy

Nové překvapení po summitu v Helsinkách. Tohle asi čekal málokdo

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Kim Kardashian vydělala přes 100 miliónů za 5 minut

2. Pavel Trávníček se chystá k moři a pak honem do práce

3. Simona Krainová přivítá příští víkend všechny holky ve Žlutých lázních

4. Tereza Kostková a její pracovní léto. Žádný make-up, ani sluníčko

5. Lucie Bílá už se zase tulí ke svému kolouškovi