Tři sígři z výchovného ústavu se chystali zavraždit vychovatele!

Policie zadržela tři chovance, kteří se chystali zavraždit vychovatele.
 Z domova 
13. září 2017 07:42 / Policejnidenik
Tři chovance z výchovného ústavu v Hostouni na Domažlicku zadrželi kriminalisté kvůli podezření, že se chystali zavraždit vychovatele. Jakým způsobem chtěli mord provést, policie zatím nesdělila. Soud bude rozhodovat o jejich vzetí do vazby.

O případu informoval deník Právo, policie dosud žádné informace neuvolnila. Podle deníku se měli k vraždě chystat chovanci umístění na odlou­čené zařízení Medvědí kámen, které funguje jako terapeutická jednotka.

Objekt s kapacitou 16 míst, který dříve sloužil jako pohraniční rota, stojí uprostřed lesa. Do nejbližší obce Rybník jsou to dva kilometry. Podle informací z webových stránek tohoto zařízení jsou tu umístěni chlapci ve věku od 16 do 19 let z výchovných ústavů z celé České republiky s nařízenou ústavní výchovou, kteří jsou závislí na drogách a zároveň mají problémy s chováním. Po dobu šesti měsíců zde absolvují výchovně-léčebný program, jehož cílem je kromě podpory abstinence také rozvoj základních pracovních návyků. Starají se tady o hospodářská zvířata, pěstují ovoce a zeleninu.

Chovanci mají volný pohyb. V oknech nejsou žádné mříže, areál není oplocen a ani vjezdu autem nebrání žádná brána nebo závora. K případu  mlčí nejen policie, ale i vedení ústavu. Sdílnější jsou jen obyvatelé nedaleké obce Rybník. S chovanci jsou prý dlouhodobě problémy, už v obci vykradli obchod, posprejovali čekárnu a dělají všude nepořádek. Mezi lidmi prý kvůli chovancům panuje strach. "Místní lidé se už bojí chodit tím směrem do lesa na procházky nebo na houby. Nemáme z toho žádný přínos, jen starosti. A to jsme byli poklidná obec, ty časy jsou pryč," prohlásil starosta obce Miroslav Kadlec.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

České krásky dřou ve fitku. Povánoční kila už jsou dávno minulostí!

Zprávy

Vystřídá Drahoš na Hradě Zemana? Bookmakeři mají jasno

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Věčná dietářka a moderátorka Lenka Špillarová trápí svoje tělo v posilovně!

2. Witherspoon, Hayek nebo Kidman budou dražit šaty, které vynesly na předávání Zlatých glóbů!

3. Rodina Kim Kardashian se díky náhradní matce rozrostla o dalšího potomka!

4. Zpěvák Enrique Iglesias se oficiálně přiznal k otcovství! Zveřejnil první fotku svého potomka!

5. Nový rok berou zodpovědně! Borhyová, Rolins nebo Langmannová dřou na své postavě ve fitku!

خرید فیلتر شکن خرید کریو خرید کریو
خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن