Za loupež bot čeká muže několikaletý kriminál

Kvůli svým prošoupaným botám přepadl mladíka a pod hrozbou zastřelení ho donutil se vyzout.
 Z domova 
14. září 2017 08:01 / Internet
Celkem 4,5 roku stráví ve vězení čerstvě plnoletý Filip H., který v Brně přepadl mladíka a donutil ho vydat boty. Své měl prošoupané, a tak si chtěl tímto podivným způsobem opatřit novější. Své oběti vyhrožoval dokonce zastřelením!

Člověku zůstává rozum stát nad tím, co vše je někdo ochoten udělat pro jedny obnošené boty. Drzého lupiče naštěstí brzy dopadla policie a brněnský soud ho teď poslal nekompromisně za mříže.

Filip H. není žádné neviňátko a do věznice se za loupež dostal už jako mladistvý. Když brány kriminálu opustil, rozhodl se vyměnit své staré prošoupané boty za lepší. Vytipoval si na ulici jednoho mladíka a žádal po něm desetikorunu. Když ji nedostal, natlačil se za mladíkem do vchodu činžovního domu. Tam pak s rukou ve vyboulené kapse vyhrožoval, že má pistoli a pokud mu mladík své boty nedá, nebude váhat ji použít.

Mladík mu boty raději dal, ale dlouho se z nich protřelý kriminálník neradoval. Kamery v domě totiž celý incident zachytily, a tak pro policisty nebyl problém lupiče brzy dopadnout. Soudce Jaroslav Pálka neměl s recidivistou slitování a za loupež bot ho poslal na 4,5 roku do vězení. "Výši trestu ovlivnilo mimo jiné i to, že Filip H. se skutku dopustil krátce poté, co byl propuštěn z vězení, kde si odpykával trest za loupež," poznamenal Pálka.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zpěvačka irské skupiny Cranberries nečekaně zemřela!

Zprávy

Žádné velké překvapení se nekonalo. Vláda Andreje Babiše musí podat demisi

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Nový rok berou zodpovědně! Borhyová, Rolins nebo Langmannová dřou na své postavě ve fitku!

2. Seriálová superstar Sofia Vergara má po čtyřicítce postavičku jako dvacítka!

3. Zpěvák s nezaměnitelným hlasem Seal je v Praze!

4. Nikol Štíbrová se dohaduje s partnerem kvůli máslu!

5. Tohle si může dovolit snad jen Cruise!

خرید فیلتر شکن خرید کریو خرید کریو
خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن