Na fingovanou loupež se přišlo až po půl roce!

Mladík si nechal jen pár tisíc, zatímco jeho kumpáni si odnesli sta tisíce.
 Z domova 
02. září 2017 07:36 / Policejnidenik
Z oběti se stal pachatel! Řidič zásilkové služby se s dvěma kumpány domluvil na přepadení ve Zlíně, během kterého mu lupiči odcizili přes 300 tisíc korun. Po půl roce vyšlo vše najevo.

K údajnému přepadení došlo ve Zlíně. Šestadvacetiletý řidič olomoucké zásilkové služby předával na zlínské ulici Mostní balíček, přičemž měl u sebe ledvinku s vysokou hotovostí. „Doručil balíky na danou adresu a při zavírání nákladového prostoru na něj zezadu zaútočil cizí muž, udeřil ho do hlavy a do ledvin, strhl mu z pasu tzv. ledvinku, v níž měl uloženou celodenní tržbu a utekl,“ vylíčila průběh loupežného přepadení tisková mluvčí Monika Kozumplíková. Mladík po útoku upadl a způsobil si lehké zranění, se kterým ho ošetřili v nemocnici.

„Z podrobného prověřování celého případu vyšlo najevo, že skutečnost je jiná,“ uvedla Kozumplíková. Na přepadení se totiž řidič domluvil dopředu se dvěma zloději. „Domluvili se, že ho přepadnou, okradou o tržbu a jemu za způsobenou újmu nechají dvacet tisíc korun,“ upřesnila. Incident se pak odehrál podle plánu – zloději počkali na řidiče ve Zlíně, kde byla poslední zastávka a vykládka balíků, přičemž řidič si dal předem stranou dvacet tisíc a o zbytek peněz byl jakože okraden.

Hlavním motivem nečestného jednání byly pro mladého zaměstnance zásilkové služby vysoké dluhy. „Na šestadvacetiletého muže je vedeno asi šest exekucí v celkové výši více než dva miliony korun,“ prozradila mluvčí s tím, že mladík z Olomouce se ke svému jednání nakonec přiznal. Nyní mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Dva kumpány, kteří si přišli na 340 tisíc korun, kriminalisté stále prověřují.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Moderátorka televize Prima už se sukním nevyhýbá. Konečně se zbavila dlouholetého trápení

Zprávy

Nachází se Česko v hluboké politické krizi nebo nenachází?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Leoš Noha překvapil. Nemá řidičák

2. Ředitelka České Miss Eva Čerešňáková lenošila na lodi

3. Angelina Jolie kvůli sporům s Pittem nemůže vycestovat s dětmi

4. Porotce Superstar Ben Cristovao si tuhle roli vyzkousel už ve filmu. Za dva týdny bude v kinech

5. Michaela Habáňová řádila na jachtě

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن