Na fingovanou loupež se přišlo až po půl roce!

Mladík si nechal jen pár tisíc, zatímco jeho kumpáni si odnesli sta tisíce.
 Z domova 
02. září 2017 07:36 / Policejnidenik
Z oběti se stal pachatel! Řidič zásilkové služby se s dvěma kumpány domluvil na přepadení ve Zlíně, během kterého mu lupiči odcizili přes 300 tisíc korun. Po půl roce vyšlo vše najevo.

K údajnému přepadení došlo ve Zlíně. Šestadvacetiletý řidič olomoucké zásilkové služby předával na zlínské ulici Mostní balíček, přičemž měl u sebe ledvinku s vysokou hotovostí. „Doručil balíky na danou adresu a při zavírání nákladového prostoru na něj zezadu zaútočil cizí muž, udeřil ho do hlavy a do ledvin, strhl mu z pasu tzv. ledvinku, v níž měl uloženou celodenní tržbu a utekl,“ vylíčila průběh loupežného přepadení tisková mluvčí Monika Kozumplíková. Mladík po útoku upadl a způsobil si lehké zranění, se kterým ho ošetřili v nemocnici.

„Z podrobného prověřování celého případu vyšlo najevo, že skutečnost je jiná,“ uvedla Kozumplíková. Na přepadení se totiž řidič domluvil dopředu se dvěma zloději. „Domluvili se, že ho přepadnou, okradou o tržbu a jemu za způsobenou újmu nechají dvacet tisíc korun,“ upřesnila. Incident se pak odehrál podle plánu – zloději počkali na řidiče ve Zlíně, kde byla poslední zastávka a vykládka balíků, přičemž řidič si dal předem stranou dvacet tisíc a o zbytek peněz byl jakože okraden.

Hlavním motivem nečestného jednání byly pro mladého zaměstnance zásilkové služby vysoké dluhy. „Na šestadvacetiletého muže je vedeno asi šest exekucí v celkové výši více než dva miliony korun,“ prozradila mluvčí s tím, že mladík z Olomouce se ke svému jednání nakonec přiznal. Nyní mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Dva kumpány, kteří si přišli na 340 tisíc korun, kriminalisté stále prověřují.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

České krásky dřou ve fitku. Povánoční kila už jsou dávno minulostí!

Zprávy

Vystřídá Drahoš na Hradě Zemana? Bookmakeři mají jasno

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Věčná dietářka a moderátorka Lenka Špillarová trápí svoje tělo v posilovně!

2. Witherspoon, Hayek nebo Kidman budou dražit šaty, které vynesly na předávání Zlatých glóbů!

3. Rodina Kim Kardashian se díky náhradní matce rozrostla o dalšího potomka!

4. Zpěvák Enrique Iglesias se oficiálně přiznal k otcovství! Zveřejnil první fotku svého potomka!

5. Nový rok berou zodpovědně! Borhyová, Rolins nebo Langmannová dřou na své postavě ve fitku!

خرید فیلتر شکن خرید کریو خرید کریو
خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن