خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Důchodce chtěl dát falešnému vnukovi 380 tisíc!

Při předání peněz zakročili policisté.
 Z domova 
26. srpna 2017 08:17 / Policejnidenik
Předání stovek tisíc korun zabránili na poslední chvíli policisté. 28letý podvodník, který se vydával za kamaráda seniorova vnuka, chtěl peníze převzít v Mariánských Lázních. Nyní mu hrozí osmiletý kriminál.

Obvyklou fintu použil osmadvacetiletý Polák k vylákání peněz z důchodce z Mariánských Lázní. „Seniorovi zavolal vnuk, který nutně potřeboval půjčit peníze, a to čtyři sta tisíc,“ sdělila mluvčí karlovarské krajské policie Kateřina Böhmová. Důchodci to zřejmě nepřipadalo vůbec podezřelé, protože hned zajel do banky a vybral všechny své úspory. „Vyzvednul si 380 tisíc korun a přejel na smluvené místo schůzky s vnukem,“ popsala mluvčí. Podvodník se ale zdržel a proto senior zavolal své dceři. 

„Ptal se své dcery, kde je její syn, pro kterého má připravené peníze,“ doplnila Böhmová. Dcera si následně u svých dětí telefonicky ověřila, že její děti žádnou půjčku od svého dědy nepožadují, a proto ihned přivolala policii.

Policisté z Mariánských Lázní okamžitě přijeli na místo schůzky, kde již se seniorem mluvil také neznámý Polák. „Předával seniorovi mobilní telefon s tím, že mu volá vnuk. Muž v telefonu seniora přesvědčoval, aby peníze předal jeho kamarádovi,“ vylíčila mluvčí. S historkou, že jde o vnuka poškozeného, nepřestal podvodník ani tehdy, když si vzal do ruky mobil policista a zeptal se ho, kdo volá.

Zadržený Polák byl převezen na oddělení a po výslechu umístěn do policejní cely. „Policisté zjistili, že 28letý cizinec převzal nejméně ve dvou případech finanční hotovost od dalších dvou osob ze Svitavska. V jednom případě mu seniorka předala 80 tisíc korun a ve druhém 200 tisíc korun,“ uvedla Böhmová. V případě prokázání viny může podvodník strávit až na osm let za mřížemi.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Už neví, co by ukázala? Slováková fanouškům předvedla, co dělá s novým partnerem ve vaně!

Zprávy

Čunek rozhodl: Změna plánu!

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Olga Lounová zahájila svůj koncert v závodním autě

2. Když 3v1 tančí

3. Monika Bagárová neunesla vyhazov ze Stardance

4. Tereza Pergnerová si léto neužila

5. Takhle se proměnil Jan Cina v Salvatora Daliho