Velká pátračka na Zlínsku! Policistům unikají gauneři s téměř milionovým lupem!

Policisté pročesávají lesy na Slavičínsku. Zmizeli v něm lupiči, kteří na Slovensku vyloupili poštovní vozidlo a přišli si na téměř 900 tisíc korun.
 Z domova 
21. června 2017 10:34 / Policejnidenik
Trojice neznámých mužů ukradla na Slovensku z poštovního vozidla 34 tisíc eur a i s lupem utekla do Čech. Policie je zahlédla na Slavičínsku a dokonce po nich vystřelila. Grázlové ale prchli do lesa a policie po nich marně pátrá.

Událost se stala v pondělí v ranních hodinách ve slovenské příhraniční obci. "Získali jsme informace o tom, že unikají směrem ke státním hranicím, začali jsme po nich od deváté hodiny ráno v blízkosti státních hranic pátrat. Jeden z policistů zahlédl tři muže u obce Rokytnice na Slavičínsku. Muži však nedbali výzvy k zastavení a nezastavil je ani varovný výstřel. Utekli směrem do lesa," konstatovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková. 

Po lupičích pátralo v rojnicích až do nočních hodin asi 160 policistů Zlínského, Moravskoslezského a Jihomoravského kraje. V pátrání jim pomáhaly dva policejní vrtulníky vybavené termovizí. V akci byli také policejní psi a koně. Až do setmění propátrali nepřístupnou a zalesněnou oblast o rozloze asi 3 x 4 kilometrů. Během noci zůstalo na místě stále asi 60 policistů, kteří za pomoci vrtulníku pátrali ve vytipovaných lokalitách a celou oblast hlídali.

"V průběhu pátrací akce se nám podařilo zajistit stopy a získat další poznatky o pohybu pachatelů, které budeme v následujících dnech dále rozpracovávat společně s policisty ze sousedního státu. Zároveň budeme pokračovat v pátrání. Hledáme nejen lupiče, ale také motocykl a čtyřkolku, které by mohly být odstavené v blízkosti státní hranice," dodala Kozumplíková. 

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu. Trestní zákoník stanoví v tomto případě pachateli trest odnětí svobody až na pět let.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Parlamentní boj o uzákonění manželství homosexuálů vyvolává bouřlivé emoce

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

2. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

3. Česká Barbie daruje auto

4. Petra Černocká si vyšla s manželem i exmanželem

5. Petr Vágner má po nehodě na motorce potíže se zády, přesto dál provozuje extrémní sporty