خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Velká pátračka na Zlínsku! Policistům unikají gauneři s téměř milionovým lupem!

Policisté pročesávají lesy na Slavičínsku. Zmizeli v něm lupiči, kteří na Slovensku vyloupili poštovní vozidlo a přišli si na téměř 900 tisíc korun.
 Z domova 
21. června 2017 10:34 / Policejnidenik
Trojice neznámých mužů ukradla na Slovensku z poštovního vozidla 34 tisíc eur a i s lupem utekla do Čech. Policie je zahlédla na Slavičínsku a dokonce po nich vystřelila. Grázlové ale prchli do lesa a policie po nich marně pátrá.

Událost se stala v pondělí v ranních hodinách ve slovenské příhraniční obci. "Získali jsme informace o tom, že unikají směrem ke státním hranicím, začali jsme po nich od deváté hodiny ráno v blízkosti státních hranic pátrat. Jeden z policistů zahlédl tři muže u obce Rokytnice na Slavičínsku. Muži však nedbali výzvy k zastavení a nezastavil je ani varovný výstřel. Utekli směrem do lesa," konstatovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková. 

Po lupičích pátralo v rojnicích až do nočních hodin asi 160 policistů Zlínského, Moravskoslezského a Jihomoravského kraje. V pátrání jim pomáhaly dva policejní vrtulníky vybavené termovizí. V akci byli také policejní psi a koně. Až do setmění propátrali nepřístupnou a zalesněnou oblast o rozloze asi 3 x 4 kilometrů. Během noci zůstalo na místě stále asi 60 policistů, kteří za pomoci vrtulníku pátrali ve vytipovaných lokalitách a celou oblast hlídali.

"V průběhu pátrací akce se nám podařilo zajistit stopy a získat další poznatky o pohybu pachatelů, které budeme v následujících dnech dále rozpracovávat společně s policisty ze sousedního státu. Zároveň budeme pokračovat v pátrání. Hledáme nejen lupiče, ale také motocykl a čtyřkolku, které by mohly být odstavené v blízkosti státní hranice," dodala Kozumplíková. 

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu. Trestní zákoník stanoví v tomto případě pachateli trest odnětí svobody až na pět let.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Natačení historického velkofilmu Jan Žižka odstartovalo. Objeví se v něm nečekaní herci!

Zprávy

Miliardové projekty nelze uhlídat, tvrdí exprimátor Pavel Bém

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Tereza Voříšková měla za dveřmi grizzlyho a shání klokana

2. Svět modelingu už dávno není pouze o krásné tvářičce. Zkus to i ty!

3. Přijďte si užít s Adelou: Věnovat se bude všem ženám!

4. Barbie Myslivcová zazářila na červeném koberci a pak se vrhla na šunku

5. Eva Burešová z Tváře hubne před očima. Neuvěříte, kolik váží