Autobusáci zažívají hotové peklo! Při kolizích se zranilo 30 lidí!

Jedna z nehod autobusů se stala na dálnici D35 ve směru od Mohelnice na Olomouc. Vyžádala si 24 zraněných, čtyři z nich museli vyprostit hasiči.
 Z domova 
20. června 2017 10:09 / HZS Olomouckého kraje
Napříč republikou se v poslední době roztrhl pytel s nehodami autobusáků. Jedno vozidlo, shořelo za jízdy, další skončilo v příkopě a třetí se srazilo s jiným autobusákem. Neštěstí si vyžádala tři desítky zraněných!

Jako první se stala nepříjemnost na dálnici D7 u Brandýska na Kladensku. Autobus vezl pracovníky z Amazonu zpět domů a při jízdě začal hořet. Všichni cestující naštěsti stačili utéct. Příčinou byla zřejmě technická závada.

Nejhůře dopadla nehoda na dálnici D35 ve směru od Mohelnice na Olomouc. Vozidlo tu z ničeho nic vjelo do příkopu a zavadilo o několik stromů. Na místě bylo 24 zraněných lidí, některým museli pomoci ven z vraku autobusu hasiči. "Na místo nehody vyjelo pět jednotek hasičů, které vyprostily čtyři zraněné," upřesnila mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Většina lidí utrpěla lehčí zranění, čtyři měli zlomeniny, otřes mozku, poranění krční páteře či zranění v oblasti pánve. Proč autobus havaroval, policie teprve zjišťuje.

Nehodám autobusů ale rozhodně nebyl konec. Další kolize se totiž stala v Plzni na Doubravce, kde autobus MHD narazil těsně za autobusovou zastávkou do linkového autobusu. Při nehodě bylo zraněno šest lidí včetně tří dětí. Nikdo z cestujících naštěstí nebyl zraněn těžce. "Když řidič MHD vyjížděl z autobusové zastávky, koukal do zpětného zrcátka a přehlédl autobus stojící před ním. Ten zastavil před přechodem pro chodce,“ řekla k příčině nehody policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Malá Maruška se od táty Rašilova nehne ani na krok

2. Mahulena Bočanová se přiznala, že přestala pít alkohol

3. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

4. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

5. Česká Barbie daruje auto