Autobusáci zažívají hotové peklo! Při kolizích se zranilo 30 lidí!

Jedna z nehod autobusů se stala na dálnici D35 ve směru od Mohelnice na Olomouc. Vyžádala si 24 zraněných, čtyři z nich museli vyprostit hasiči.
 Z domova 
20. června 2017 10:09 / HZS Olomouckého kraje
Napříč republikou se v poslední době roztrhl pytel s nehodami autobusáků. Jedno vozidlo, shořelo za jízdy, další skončilo v příkopě a třetí se srazilo s jiným autobusákem. Neštěstí si vyžádala tři desítky zraněných!

Jako první se stala nepříjemnost na dálnici D7 u Brandýska na Kladensku. Autobus vezl pracovníky z Amazonu zpět domů a při jízdě začal hořet. Všichni cestující naštěsti stačili utéct. Příčinou byla zřejmě technická závada.

Nejhůře dopadla nehoda na dálnici D35 ve směru od Mohelnice na Olomouc. Vozidlo tu z ničeho nic vjelo do příkopu a zavadilo o několik stromů. Na místě bylo 24 zraněných lidí, některým museli pomoci ven z vraku autobusu hasiči. "Na místo nehody vyjelo pět jednotek hasičů, které vyprostily čtyři zraněné," upřesnila mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Většina lidí utrpěla lehčí zranění, čtyři měli zlomeniny, otřes mozku, poranění krční páteře či zranění v oblasti pánve. Proč autobus havaroval, policie teprve zjišťuje.

Nehodám autobusů ale rozhodně nebyl konec. Další kolize se totiž stala v Plzni na Doubravce, kde autobus MHD narazil těsně za autobusovou zastávkou do linkového autobusu. Při nehodě bylo zraněno šest lidí včetně tří dětí. Nikdo z cestujících naštěstí nebyl zraněn těžce. "Když řidič MHD vyjížděl z autobusové zastávky, koukal do zpětného zrcátka a přehlédl autobus stojící před ním. Ten zastavil před přechodem pro chodce,“ řekla k příčině nehody policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Zprávy

Z Brna se ozývají výzvy na přijetí migrantů

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Simona Krainová přivítá příští víkend všechny holky ve Žlutých lázních

2. Tereza Kostková a její pracovní léto. Žádný make-up, ani sluníčko

3. Lucie Bílá už se zase tulí ke svému kolouškovi

4. Michaela Badinková bude v Tváři. Hodí se tam?

5. Cher po filmu Mamma Mia chystá desku s písničkami Abby