خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Rozřezal družku a kusy těla rozesílal poštou po republice! Její hlavu si ukryl do mrazáku!

Martin Vostárek proslul jako tzv. balíkový vrah. Přítelkyni zabil, její tělo rozřezal a po částech posílal na smyšlené adresy.
 Historie 
11. března 2017 06:47 / Internet
Už více než 15 let uplynulo od vraždy, která v roce 2001 zacloumala celým Českem. Neznámý pachatel tehdy rozesílal poštou po celé České republice balíky s rozčtvrceným ženským tělem. Takzvaný balíkový vrah policistům unikal jen pár dní!

Jak se ukázalo, za děsivými zásilkami stál Martin Vostárek. První hrůzostrašný balík doputoval do Brna, adresa byla vymyšlená. Když zaměstnanci pošty silně zapáchající zásilku otevřeli, oněměli hrůzou! Uvnitř totiž byly rozřezané části lidských rukou! O den později do Brna doputovala i další zásilka, která původně směřovala na opět vymyšlenou adresu v Uherském Hradišti. Tentokrát byla v balíku chodidla a další části dolních končetin.

Kriminalisté tehdy dvaatřicetiletého vraha dopadli v září 2001. Ukázalo se, že se s ním chtěla rozejít jeho družka, což neunesl a v afektu ji zabil. Nevěděl ale, jak se nenápadně zbavit těla. Pořídil si proto pilku na železo, tělo rozčtvrtil a v balících rozeslal na smyšlené adresy. Trup pohodil do křoví u pražského Edenu a hlavu si schoval doma do mrazáku. Později ji převezl k prarodičům a tam ji zakopal pod jabloň.

Po vraždě Vostárek odešel na policii a oznámil zmizení své přítelkyně. To mu ale nakonec zlomilo vaz. Právě díky tomu, že jeho družka se ocitla v databázi pohřešovaných, zjistili policisté, komu zmrzačené tělo patří a že k ní měl Vostárek blízko. Jejich podezření se nakonec potvrdilo. Vostárek se po výslechu k vraždě přiznal, ve vazbě ale své přiznání odvolal. Nebylo mu to ale nic platné, důkazy mluvily jasně proti němu a soudce ho v dubnu 2002 poslal na 14 let do vězení.

Zajímavostí je, že Vostárek svůj čin předpověděl v povídce, kterou napsal před mnoha lety na vojně. Povídka o nešťastné lásce vojáka se našla u něj v bytě. Je součástí jeho psychologického posudku. "Tento příběh se naštěstí nestal. Má být jen varováním před tím, k čemu může dojít díky lidské bezmocnosti. Příběh, který by mohl být pravdou, pokud se k bezmocnosti přidá nenávist a zoufalství, žárlivost a osud," tak začíná Vostárkova povídka o tom, jak nešťastně zamilovaný voják, zastřelí svou nevěrnou přítelkyni.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Natačení historického velkofilmu Jan Žižka odstartovalo. Objeví se v něm nečekaní herci!

Zprávy

Češi stávají do práce dříve než jinde v Evropě, přesto mají výrazně nižší mzdy. Kdo za to může?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Tereza Voříšková měla za dveřmi grizzlyho a shání klokana

2. Svět modelingu už dávno není pouze o krásné tvářičce. Zkus to i ty!

3. Přijďte si užít s Adelou: Věnovat se bude všem ženám!

4. Barbie Myslivcová zazářila na červeném koberci a pak se vrhla na šunku

5. Eva Burešová z Tváře hubne před očima. Neuvěříte, kolik váží