Kšefty s léky vynesly gangu miliony! Prodávali léky na nervy, hubnutí i hypnotika!

Kriminalisté rozprášili gang, který nakupoval na falešné recepty návykové léky a pak je draho prodával lidem po celém Česku.
 Z domova 
08. února 2017 16:43 / Shutterstock
Kriminalisté z Vysočiny rozkryli rozsáhlé nelegální kšeftování s léky! Tři muži a tři ženy čile obchodovali s nebezpečnými léky a přišli si na asi 3,5 milionu korun! Že mohou lidem způsobit vážné problémy, zjevně neřešili!

Pětice mužů a žen obstarávala na falešné recepty návykové léky a pak je se značnou přirážkou prodávala, nejčastěji přes internet. Ten jim spravovala čtyřicetiletá žena. Za práci nedostávala peníze, ale léky, na kterých byla závislá. Organizovaná skupina se zaměřovala na Hypnogen, Stilnox, Lexaurin, Adipex, Neurol, Rivotril, Sanval, Xanax, Zolpidem a Diazepam.

"Obviněným je od 33  do 58 let. Čtyři z nich stíháme vazebně, další dvě ženy pak na svobodě. Pěti lidem hrozí až osmnáctileté vězení, ženě, která gangu spravovala webové stránky s inzeráty, pak dvanáctiletý pobyt za mřížemi," upřesnila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Klienty měli pachatelé po celém Česku. Léky jim buď osobně rozváželi, posílali na dobírku, ale pro některé léky si zákazníci i sami jezdili. Léky na falešné recepty nakupovali podvodníci ve "spřátelených" lékarnách v Praze, bezprostředně u Prahy a v Příbramy. Jednu z nich dokonce vlastnila matka jedné z pachatelek.

Při domovních prohlídkách zadrželi kriminalisté věci za více než osm milionů korun. Někteří ze zadržených se k trestné činnosti už přiznali, jiní částečně a někteří odmítají vypovídat. Jaké přesné množství léků se podařilo gangu prodat, není zcela zřejmé. Podle kriminalistů, si ale skupina přišla na nejméně 3 420 000 korun.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Eva Longoria se dočkala: Ve 43 letech se stala poprvé mámou!

Zprávy

Začíná velká dopravně bezpečnostní akce. Policisté vyrážejí na silnice

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Ornella Štiková, kterou její máma nazvala "hnusou holkou", si nervy uklidňuje ve fastfoodu

2. Martin Zounar vzal dceru mezi dinosaury

3. Tenistka Plíšková dostala luxusní Mercedes, neumí ho ale řídit

4. Adam Mišík to v ringu nandal Vladimíru Polívkovi

5. Herečka z Přístavu Býmová odhalila, co nosí v kabelce i jaké procedury podstupuje pro svůj dokonalý...