خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Kšefty s léky vynesly gangu miliony! Prodávali léky na nervy, hubnutí i hypnotika!

Kriminalisté rozprášili gang, který nakupoval na falešné recepty návykové léky a pak je draho prodával lidem po celém Česku.
 Z domova 
08. února 2017 16:43 / Shutterstock
Kriminalisté z Vysočiny rozkryli rozsáhlé nelegální kšeftování s léky! Tři muži a tři ženy čile obchodovali s nebezpečnými léky a přišli si na asi 3,5 milionu korun! Že mohou lidem způsobit vážné problémy, zjevně neřešili!

Pětice mužů a žen obstarávala na falešné recepty návykové léky a pak je se značnou přirážkou prodávala, nejčastěji přes internet. Ten jim spravovala čtyřicetiletá žena. Za práci nedostávala peníze, ale léky, na kterých byla závislá. Organizovaná skupina se zaměřovala na Hypnogen, Stilnox, Lexaurin, Adipex, Neurol, Rivotril, Sanval, Xanax, Zolpidem a Diazepam.

"Obviněným je od 33  do 58 let. Čtyři z nich stíháme vazebně, další dvě ženy pak na svobodě. Pěti lidem hrozí až osmnáctileté vězení, ženě, která gangu spravovala webové stránky s inzeráty, pak dvanáctiletý pobyt za mřížemi," upřesnila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Klienty měli pachatelé po celém Česku. Léky jim buď osobně rozváželi, posílali na dobírku, ale pro některé léky si zákazníci i sami jezdili. Léky na falešné recepty nakupovali podvodníci ve "spřátelených" lékarnách v Praze, bezprostředně u Prahy a v Příbramy. Jednu z nich dokonce vlastnila matka jedné z pachatelek.

Při domovních prohlídkách zadrželi kriminalisté věci za více než osm milionů korun. Někteří ze zadržených se k trestné činnosti už přiznali, jiní částečně a někteří odmítají vypovídat. Jaké přesné množství léků se podařilo gangu prodat, není zcela zřejmé. Podle kriminalistů, si ale skupina přišla na nejméně 3 420 000 korun.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Natačení historického velkofilmu Jan Žižka odstartovalo. Objeví se v něm nečekaní herci!

Zprávy

Češi stávají do práce dříve než jinde v Evropě, přesto mají výrazně nižší mzdy. Kdo za to může?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Přijďte si užít s Adelou: Věnovat se bude všem ženám!

2. Barbie Myslivcová zazářila na červeném koberci a pak se vrhla na šunku

3. Eva Burešová z Tváře hubne před očima. Neuvěříte, kolik váží

4. Michal Kavalčík se pochlubil, jak zhubnul

5. Dominika Mesarošová má syna. Porodila předčasně