Na Špičáku se vysekal šestnáctiletý lyžař. Má těžce zraněnou páteř!

Na Špičáku se těžce zranil šestnáctiletý lyžař a do nemocnice ho musel transportovat vrtulník.
 Z domova 
28. ledna 2017 11:02 / Ilustrační foto HS Šumava
Smutný konec měl výlet do snowparku na Špičáku u Železné Rudy pro šestnáctiletého mladíka. Spadl tak tvrdě, že si způsobil těžké zranění páteře. Musel pro něj přiletět vrtulník!

Svědci hned zavolali pomoc. "Byli jsme na místě během několika málo minut a zjistili jsme, že mezi lyžaři je i lékařka. S tou jsme provedli základní vyšetření zraněného a ona nám sdělila, že má zlomenou nohu ve stehně a příznaky otřesu mozku," uvedl k nehodě Štěpán Pospíchal, zasahující člen Horské služby Šumava. Dodal, že zraněný mohl pohybovat všemi končetinami, ale i přesto si stěžoval na bolesti v oblasti bederní páteře.

Zranění mladíka byla velmi vážná, takže byl nutný jeho transport do nemocnice vrtulníkem. Lyžaře záchranáři zafixovali a na saních za skútrem převezli pod sjezdovku, kde si ho převzali zdravotníci. V sanitce ho převezli k Domu Horské služby, kde na něj čekal vrtulník. Ten ho nakonec transportoval do Fakultní nemocnice v Plzni.

Jak k nehodě mladého lyžaře došlo, zatím není jasné. "Opět musím důrazně varovat všechny lyžaře na našich sjezdových tratích, aby dodržovali všechna pravidla bezpečného pohybu. Na místě je především jízda ohleduplná k jiným a taková rychlost, kterou lyžař neohrozí ani sebe, ani ostatní uživatele sjezdových tratí," apeloval na návštěvníky hor Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jak si žije nová Česká Miss Lea Šteflíčková? Užívá v luxusu za milióny!

Zprávy

Na ministerstvech ubyde až desetina míst. Kdo se má nejvíce obávat?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Proč Lejla Abbasová téměř měsíc tajila narození dvojčat?

2. Lucie Vondráčková je po rozpadu manželství v jednom kole

3. Paris Hilton chce na vlastní svatbě vydělat balík

4. Moderátorka Marta Ondráčková ukázala rostoucí bříško

5. Něžné loučení Daniely Písařovicové s jejím tanečníkem

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn