Šílenci vlekli z Rakouska ukradený trezor na paletovém vozíku až do Česka! Úkryt ve sněhu jim ale nevyšel!

Trezor odtáhli zloději z Rakouska do Česka a tam ho zahrabali do sněhu.Čeští policisté ale zajistili jak trezor, tak dvojici pachatelů.
 Z domova 
26. ledna 2017 06:02 / Policie ČR
Jindřichohradeckým policistům se podařilo vypátrat trezor ukradený v rakouském městě Kautzen, který zloději vlekli osm kilometrů na paletovém vozíku až do Čech. Tam se ho pokusili ukrýt ve sněhu, schovku ale policie rychle odhalila!

Rakouští policisté byli zlodějům na stopě, jak se ale na hranicích u obce Staré Město pod Landštejnem ukázalo, pachatelé i s mohutným trezorem pokračovali až na českou stranu. Proto požádali o pomoc české kolegy.

"Na místo ihned vyjela hlídka policistů z Nové Bystřice. U křižovatky Staré Město pod Landštejnem – Veclov zaregistrovali ve sněhu patrné stopy, které je dovedly až k hromadě sněhu, ze které vyčuhoval z části paletový vozík, na němž byl přikurtovaný  a téměř zahrabaný trezor," podotkla policejní mluvčí Hana Millerová.

Trezor byl nepoškozen a uzavřen, policisté ho proto vyhrabali a zajistili. O něco později pak novobystřičtí policisté dopadli i pachatele. Zastavili auto s německou poznávací značkou, ve kterém cestovali dva cizinci (22 a 43). Jakékoliv zapírání bylo zbytečné, ve voze byly totiž věci pocházející z trestné činnosti.

Na zloděje už byl vydán Evropský zatýkací rozkaz rakouskými policisty a v dohledné době budou gauneři pravděpodobně vydáni do Rakouska. Čeští kriminalisté zároveň v nejbližších dnech předají rakouským kolegům i ukradený trezor.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Moderátorka televize Prima už se sukním nevyhýbá. Konečně se zbavila dlouholetého trápení

Zprávy

Babiš o Benešových dekretech. Co si o tomto problému myslí?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Zorka Hejdová předvedla vášnivé chvíle se svým čtyřnohým miláčkem

2. Fergie si vyjela newyorským metrem a má z toho zážitek na celý život

3. Taťána Gregor Brzobohatá nechyběla na květinové přehlídce v Pardubicích

4. Taťána Makarenko představila korunku, která ozdobí příští Miss Czech Republic

5. Čechomor zahraje u Vágnera na Katlově