Malý rakouský autista zdrhl rodičům, sedl na vlak a dojel až do Pardubic! Skončil v děcáku!

V mezinárodním vlaku cestoval tajemný chlapec, který neměl jízdenku, nemluvil, jen se usmíval. Policie ho vyzvedla na nádraží v Pardubicích a pak putoval do dětského domova.
 Děti v nesnázích 
27. října 2016 11:39 / Policie ČR
Velmi neobvyklý případ řešili pardubičtí policisté. Obrátil se na ně průvodčí mezinárodního vlaku s tím, že v první třídě vlaku na trase z Maďarska do Německa sedí podivný osamělý chlapec bez jízdenky, který nekomunikuje, jen se pořád usmívá. Rozuzlení případu překvapilo i samotné policisty!
Když průvodčí na chlapce narazil, hned kontaktoval policisty. Vzhledem k tomu, že nejbližší zastávka byla až v Pardubicích, museli se o usmívajícího se malého černého pasažéra postarat tamní policisté. A rozhodně to neměli lehké!

"Na první pohled jsme jeho totožnost odhadovali na čínskou národnost, ale na žádné pokusy směřující k vzájemné komunikaci záhadný cestující nereagoval, stále se jen usmíval. Policisté zjišťovali i u zahraničních kolegů, zda není po zhruba desetiletém dítěti vyhlášeno pátrání. Nezjistili ale nic, a tak chlapec nakonec putoval do dětského domova," konstatovala policejní mluvčí Eva Maturová.

Teprve později se ukázalo, že mobilní telefon, bez vložené SIM karty, měl nastavené německé menu a že chlapec je schopen komunikovat výhradně textem přes toto zařízení v němčině. V tu dobu už přišla také zpráva, že mezinárodní spolupráce přes Národní cenrálu SIRENE byla úspěšná. Pátrání po chlapci zrovna vyhlašoval Štýrský Hradec v Rakousku.

Zoufalá matka byla sice z toho, že se její syn nachází v Česku, poněkud zaskočena, ale byla šťastná, že je v pořádku. "Na nic samozřejmě nečekala a hned se pro hocha do Pardubic vydala. Šlo o rodinu s čínskými kořeny žijící v Rakousku. Ukázalo se, že chlapec je autista, který v nestřeženém okamžiku opustil domov a vydal se na cestu vlakem. Zda je to poprvé, nebo se něco takového stává častěji, to už budou prověřovat úřady v Rakousku," dodala Maturová.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jak si žije nová Česká Miss Lea Šteflíčková? Užívá v luxusu za milióny!

Zprávy

TV Barrandov porušila zákon, tvrdí vysílací rada

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Paris Hilton chce na vlastní svatbě vydělat balík

2. Moderátorka Marta Ondráčková ukázala rostoucí bříško

3. Něžné loučení Daniely Písařovicové s jejím tanečníkem

4. Aneta Krejčíková čelí těhotenským chutím

5. Madonnin syn Rocco oslavil osmnáctiny. Se svou matkou ale roky nežije

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn