خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Malý rakouský autista zdrhl rodičům, sedl na vlak a dojel až do Pardubic! Skončil v děcáku!

V mezinárodním vlaku cestoval tajemný chlapec, který neměl jízdenku, nemluvil, jen se usmíval. Policie ho vyzvedla na nádraží v Pardubicích a pak putoval do dětského domova.
 Děti v nesnázích 
27. října 2016 11:39 / Policie ČR
Velmi neobvyklý případ řešili pardubičtí policisté. Obrátil se na ně průvodčí mezinárodního vlaku s tím, že v první třídě vlaku na trase z Maďarska do Německa sedí podivný osamělý chlapec bez jízdenky, který nekomunikuje, jen se pořád usmívá. Rozuzlení případu překvapilo i samotné policisty!
Když průvodčí na chlapce narazil, hned kontaktoval policisty. Vzhledem k tomu, že nejbližší zastávka byla až v Pardubicích, museli se o usmívajícího se malého černého pasažéra postarat tamní policisté. A rozhodně to neměli lehké!

"Na první pohled jsme jeho totožnost odhadovali na čínskou národnost, ale na žádné pokusy směřující k vzájemné komunikaci záhadný cestující nereagoval, stále se jen usmíval. Policisté zjišťovali i u zahraničních kolegů, zda není po zhruba desetiletém dítěti vyhlášeno pátrání. Nezjistili ale nic, a tak chlapec nakonec putoval do dětského domova," konstatovala policejní mluvčí Eva Maturová.

Teprve později se ukázalo, že mobilní telefon, bez vložené SIM karty, měl nastavené německé menu a že chlapec je schopen komunikovat výhradně textem přes toto zařízení v němčině. V tu dobu už přišla také zpráva, že mezinárodní spolupráce přes Národní cenrálu SIRENE byla úspěšná. Pátrání po chlapci zrovna vyhlašoval Štýrský Hradec v Rakousku.

Zoufalá matka byla sice z toho, že se její syn nachází v Česku, poněkud zaskočena, ale byla šťastná, že je v pořádku. "Na nic samozřejmě nečekala a hned se pro hocha do Pardubic vydala. Šlo o rodinu s čínskými kořeny žijící v Rakousku. Ukázalo se, že chlapec je autista, který v nestřeženém okamžiku opustil domov a vydal se na cestu vlakem. Zda je to poprvé, nebo se něco takového stává častěji, to už budou prověřovat úřady v Rakousku," dodala Maturová.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Zprávy

Úroda bude letos horší, než se v létě čekalo. Co všechno zdraží?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Jan Bendig ukázal bráchu. Je hvězdou televizního seriálu

2. Pavla Tomicová ve Stardance zbořila mýty

3. Adama Mišíka po neúspěchu ve Stardance utěšovala přítelkyně i Genzer

4. Trojanova manželka po delší době na veřejnosti. Snad vůbec nestárne

5. Tereza Kostková po tajné svatbě porazila Sokola