Záhada kolem mrtvé matky a syna je rozluštěna! Šlo o dvojnásobnou vraždu!

Mladý muž v bytě ubodal nejprve svou maminku a pak i duševně nemocného bratra.
 Z domova 
18. října 2016 07:28 / Internet
Jihlavou o víkendu otřásl případ nálezu dvou mrtvých těl v bytě na sídlišti ve Srázné ulici. Šlo o matku (53) a jejího postiženého syna (28). Původně se spekulovalo, že matka handicap syna neunesla a zabila nejprve jeho a pak sebe. Už ale jasno. Všechno bylo jinak!
Policie informovala, že má vraha. Jde o pětadvacetiletého muže, který v bytě nejprve ubodal uprostřed noci svou mámu a pak se vrhl na o tři roky staršího duševně nemocného bratra! Pak vše naaranžoval tak, aby to vypadalo na loupežné přepadení. Zkušené policisty ale vrah rohlíkem neopil!

Mladý muž žil v Brně a do Jihlavy za matkou a bratrem pravidelně jezdil. Poslední návštěva se ale zvrhla v krvavá jatka! Měl klíče od bytu a když do něj v noci na uplynulou středu vstoupil, měl už vraždu naplánovanou. Maminku jeho příchod vzbudil. Zřejmě absolutně netušila, co bude následovat. Dosud nikdy netrestaný syn ji nožem s dlouhou čepelí zasadil velké množství bodných ran. Pak mladý muž vešel i do pokoje svého bratra a skoncoval s ním stejným způsobem!

V bytě vrah vše naaranžoval tak, aby to vypadalo na loupežné přepadení, a odnesl si finanční hotovost. Pak odjel zpátky do Brna. Policisty přivolal až v sobotu nad ránem s tím, že našel matku s bratrem mrtvé. Tvrdil, že přijel z Brna v pátek odpoledne, ale šel nejprve posedět s kamarády. Když se pak prý vrátil kolem třetí ráno do bytu, našel už jen mrtvá těla své rodiny. Tuto verzi ale policie rychle vyvrátila a dvojnásobný vrah se nakonec k hrůznému činu ještě v průběhu soboty přiznal.

"Vydal nám vražednou zbraň i oblečení, které měl v době činu na sobě. O motivu jeho jednání zatím mluvit nechceme," konstatoval kriminalista Pavel Kubiš. Policie ale zároveň připustila, že mladý muž vraždil s úmyslem získat majetkový prospěch, z bytu si totiž odnesl peníze. Dalším z důvodů mohla být i žárlivost. "Pachatel nám důvod svého jednání sdělil, zatím ho ale nechceme specifikovat. Je pravdou, že jeho starší bratr žil doma s matkou, která se o něj starala. I to by se mohlo brát jako jeden z důvodů,” dodal Kubiš. Za brutální dvojnásobnou vraždu mu nyní hrozí až dvacetileté vězení nebo i trest výjimečný.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zpěvačka irské skupiny Cranberries nečekaně zemřela!

Zprávy

Žádné velké překvapení se nekonalo. Vláda Andreje Babiše musí podat demisi

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Nový rok berou zodpovědně! Borhyová, Rolins nebo Langmannová dřou na své postavě ve fitku!

2. Seriálová superstar Sofia Vergara má po čtyřicítce postavičku jako dvacítka!

3. Zpěvák s nezaměnitelným hlasem Seal je v Praze!

4. Nikol Štíbrová se dohaduje s partnerem kvůli máslu!

5. Tohle si může dovolit snad jen Cruise!

خرید فیلتر شکن خرید کریو خرید کریو
خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن