Záhada kolem mrtvé matky a syna je rozluštěna! Šlo o dvojnásobnou vraždu!

Mladý muž v bytě ubodal nejprve svou maminku a pak i duševně nemocného bratra.
 Z domova 
18. října 2016 07:28 / Internet
Jihlavou o víkendu otřásl případ nálezu dvou mrtvých těl v bytě na sídlišti ve Srázné ulici. Šlo o matku (53) a jejího postiženého syna (28). Původně se spekulovalo, že matka handicap syna neunesla a zabila nejprve jeho a pak sebe. Už ale jasno. Všechno bylo jinak!
Policie informovala, že má vraha. Jde o pětadvacetiletého muže, který v bytě nejprve ubodal uprostřed noci svou mámu a pak se vrhl na o tři roky staršího duševně nemocného bratra! Pak vše naaranžoval tak, aby to vypadalo na loupežné přepadení. Zkušené policisty ale vrah rohlíkem neopil!

Mladý muž žil v Brně a do Jihlavy za matkou a bratrem pravidelně jezdil. Poslední návštěva se ale zvrhla v krvavá jatka! Měl klíče od bytu a když do něj v noci na uplynulou středu vstoupil, měl už vraždu naplánovanou. Maminku jeho příchod vzbudil. Zřejmě absolutně netušila, co bude následovat. Dosud nikdy netrestaný syn ji nožem s dlouhou čepelí zasadil velké množství bodných ran. Pak mladý muž vešel i do pokoje svého bratra a skoncoval s ním stejným způsobem!

V bytě vrah vše naaranžoval tak, aby to vypadalo na loupežné přepadení, a odnesl si finanční hotovost. Pak odjel zpátky do Brna. Policisty přivolal až v sobotu nad ránem s tím, že našel matku s bratrem mrtvé. Tvrdil, že přijel z Brna v pátek odpoledne, ale šel nejprve posedět s kamarády. Když se pak prý vrátil kolem třetí ráno do bytu, našel už jen mrtvá těla své rodiny. Tuto verzi ale policie rychle vyvrátila a dvojnásobný vrah se nakonec k hrůznému činu ještě v průběhu soboty přiznal.

"Vydal nám vražednou zbraň i oblečení, které měl v době činu na sobě. O motivu jeho jednání zatím mluvit nechceme," konstatoval kriminalista Pavel Kubiš. Policie ale zároveň připustila, že mladý muž vraždil s úmyslem získat majetkový prospěch, z bytu si totiž odnesl peníze. Dalším z důvodů mohla být i žárlivost. "Pachatel nám důvod svého jednání sdělil, zatím ho ale nechceme specifikovat. Je pravdou, že jeho starší bratr žil doma s matkou, která se o něj starala. I to by se mohlo brát jako jeden z důvodů,” dodal Kubiš. Za brutální dvojnásobnou vraždu mu nyní hrozí až dvacetileté vězení nebo i trest výjimečný.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Malá Maruška se od táty Rašilova nehne ani na krok

2. Mahulena Bočanová se přiznala, že přestala pít alkohol

3. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

4. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

5. Česká Barbie daruje auto