Dodávkový gang unášel lidi a okrádal je přímo v autě! Policie hledá další oběti!

Mladíci nejprve zastavili na ulici náhodné kolemjdoucí a pak je natlačili do žluté dodávky. Během jízdy je okradli a vyhodili na ulici. Policie teď hledá jejich další oběti.
 Z domova 
16. října 2016 16:31 / Policie ČR
Policii se podařilo zadržet dodávkový gang - parta mužů brázdila ulice žlutou dodávkou a unášela náhodné kolemjdoucí. Ty pak uvnitř vozu okradla a nakonec bezbranné lidi vyhodila z dodávky ven na silnici! Teď se ale ukázalo, že gang takto přepadl a oloupil více lidí a policie nyní tyto oběti hledá!
Původně to vypadalo, že gang má na svědomí dvé takové loupeže. "Kriminalisté ale v průběhu vyšetřování zjistili, že tato skupinka má na svědomí více podobných případů. Tito poškození se ale policistům do současné doby nepřihlásili, a proto se na ně touto cestou obracíme, neboť jejich výpověď je důležitá pro úplné objasnění věci. Jestliže má tedy kdokoli obdobnou zkušenost, byť nemuselo dojít k úplnému dokonání loupeže a zatáhnutí do vozidla, prosíme, aby se ozval na linku 158," poznamenala policejní mluvčí Iveta Martínková.

Zatím policie ví o dvou mužích, kteří se stali terčem gangu. V nočních hodinách je v Praze přímo na ulici oslovila pětice mladíků s tím, zda neví kolik je hodin, nebo zda by jim nepůjčili zapalovač. V té chvíli na místo přijela žlutá dodávka a muži svou oběť natlačili do auta, kde ji během jízdy okradli o mobil a peníze a vyžadovali sdělení PIN kódu k platební kartě. Ten ale od žádného z poškozených nedostali, a tak vozidlo přibrzdili a vyhodili je ven na ulici.

"Díky kamerovému systému jsme dodávku vypátrali a ta nás pak o dva dny později dovedla na Žatecko, kde jsme postupně zadrželi všech pět podezřelých mužů ve věku od 17 do 43 let. Všechny jsme obvinili z loupeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Čtyři plnoletí pachatelé jsou stíháni vazebně a hrozí jim až desetiletý pobyt za mřížemi. Pátý, sedmnáctiletý mladík, je stíhán na svobodě a hrozí mu trest poloviční, tedy až pět let vězení," upřesnila Martínková.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jennifer Aniston se opět rozvádí! Na prahu padesátky zůstala sama

Zprávy

Okamura nikdy neměl dostat reprezentující ústavní funkci

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Emma Smetana vyrazila s rodinkou na netradiční dovolenou

2. Producent Janis Sidovský ulovil v New Yorku fotku s Heidi Klum!

3. Někdejší nejvíce sexy muž planety Adam Levine se stal podruhé otcem!

4. Jennifer Aniston má smůlu na chlapy! Herečce se rozpadlo další manželství!

5. Václav Noid Bárta se rok nedotkl alkoholu!

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن