Řidič vjel na dálnici do čerstvého betonu a teď se pořádně prohne! Napáchal škodu za 10 mega!

Řidič vjel do opravovaného úseku dálnice D1 rovnou do čerstvého betonu. Napáchal tím škodu za 10 milionů korun.
 Z domova 
16. října 2016 12:24 / Ilustrační foto Policie ČR
Škodu za 10 milionů korun napáchal řidič, který vjel na opravovaném úseku dálnice D1 mezi Velkou Bíteší a Devíti kříži do čerstvě vylitého betonu! Zřejmě do konce života bude za tuto osudovou chybu platit jako mourovatý!
Podle dostupných informací se po čerstvém betonu projel řidič, který se na stavbě komunikace podílel jako silničář. Ředitelství silnic a dálnic ale bude požadovat, aby stát do opravy zničeného úseku nemusel už investovat ani korunu navíc a k tomu společnost trvá na tom, že oprava nijak výstavbu neprodlouží! Pokud tak nemá silničář hodně dobrou pojistku, bude za svou nepozornost zřejmě platit do konce života!

"Vozidlo objelo stavební stroje rozestavené před začátkem čerstvě pokládaného úseku, přetrhlo červenobílou pásku a projelo po části nově položeného úseku, než řidič zjistil, že vjel na čerstvý beton. Pak se otočil a jel zpět. To už ho zastavili pracovníci stavby, kteří přivolali policii,“ řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Podobná událost se přitom na českých dálnicích nestala poprvé! Například na podzim roku 2013 se něco podobného stalo i na dálnici D5 ve směru na Německo. Neznámý řidič tehdy zřejmě přehlédl uzavírku pravého jízdního pruhu a místo toho, aby najel do levého pruhu, pokračoval dál v jízdě v pravém pruhu. Jenže tam byl zrovna čerstvě vylitý beton. Výsledkem byly vyjeté koleje v délce asi 60 metrů. Škoda byla tehdy vyčíslena na 270 tisíc korun. Stavbaři museli položený beton odstranit a místo znovu vybetonovat. Totéž teď čeká stavaře u Velké Bíteše.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jak si žije nová Česká Miss Lea Šteflíčková? Užívá v luxusu za milióny!

Zprávy

Na ministerstvech ubyde až desetina míst. Kdo se má nejvíce obávat?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Proč Lejla Abbasová téměř měsíc tajila narození dvojčat?

2. Lucie Vondráčková je po rozpadu manželství v jednom kole

3. Paris Hilton chce na vlastní svatbě vydělat balík

4. Moderátorka Marta Ondráčková ukázala rostoucí bříško

5. Něžné loučení Daniely Písařovicové s jejím tanečníkem

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn