Opilý řidič zůstal zaklíněný mezi závorami na přejezdu! Vlak vůz sešrotoval!

Šofér stačil z auta, na který se řítil rychlík, včas vystoupit.
 Z domova 
09. října 2016 09:57 / Policie ČR
Dvě promile alkoholu nadýchal řidič, který na Olomoucku uvízl s osobním autem na železničním přejezdu! Naštěstí stačil vyskočit z vozu chvíli před tím, než ho sešrotoval projíždějící rychlík!
Šestatřicetiletý muž chtěl časně ráno přejet železniční přejezd u Červenky. To se mu však nepodařilo. Uprostřed totiž z dosud nezjištěných příčin uvízl a nedokázal se už rozjet. „Krátce poté se spustilo zabezpečovací zařízení přejezdu, které varuje před přijíždějícím vlakem,“ sdělila policejní mluvčí Irena Urbánková.

Šofér na nic nečekal a z vozu vystřelil ven jako raketa. Mimo koleje utíkal naproti vlaku a máváním se snažil strojvedoucího upozornit, aby zastavil vlak. Několikatunový a rozjetý kolos však na pár metrech zastavit nejde. Rychlík osobák smetl a tlačil ho před sebou dalších dvě stě metrů, než se mu podařilo zastavit soupravu.

Ve vlaku v tu dobu cestovalo téměř tři sta cestujících. Nikomu se při nehodě nic nestalo. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, která byla pozitivní. „Naměřili jsme mu kolem dvou promile alkoholu. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti,“ uvedla mluvčí. Muži tak hrozí až dva roky za mřížemi.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Populární britský zpěvák Mika natočil klip, jaký byste od něj asi nečekali!

Zprávy

Tomáš Sokol kritizoval nápad Pirátů prolomit mlčenlivost advokátů

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Kateřina Stočesová a další osobnosti se svými dětmi se nahrnuly do kina

2. Owen Wilson: Hollywoodský herec zavinil evakuaci hotelu. Víme proč

3. Petra Vraspírová si Vojtka vzít nechce

4. Seriálová kráska sexy jako nikdy předtím!

5. Skupina J.A.R. triumfovala na Cenách Anděl