Opilý řidič zůstal zaklíněný mezi závorami na přejezdu! Vlak vůz sešrotoval!

Šofér stačil z auta, na který se řítil rychlík, včas vystoupit.
 Z domova 
09. října 2016 09:57 / Policie ČR
Dvě promile alkoholu nadýchal řidič, který na Olomoucku uvízl s osobním autem na železničním přejezdu! Naštěstí stačil vyskočit z vozu chvíli před tím, než ho sešrotoval projíždějící rychlík!
Šestatřicetiletý muž chtěl časně ráno přejet železniční přejezd u Červenky. To se mu však nepodařilo. Uprostřed totiž z dosud nezjištěných příčin uvízl a nedokázal se už rozjet. „Krátce poté se spustilo zabezpečovací zařízení přejezdu, které varuje před přijíždějícím vlakem,“ sdělila policejní mluvčí Irena Urbánková.

Šofér na nic nečekal a z vozu vystřelil ven jako raketa. Mimo koleje utíkal naproti vlaku a máváním se snažil strojvedoucího upozornit, aby zastavil vlak. Několikatunový a rozjetý kolos však na pár metrech zastavit nejde. Rychlík osobák smetl a tlačil ho před sebou dalších dvě stě metrů, než se mu podařilo zastavit soupravu.

Ve vlaku v tu dobu cestovalo téměř tři sta cestujících. Nikomu se při nehodě nic nestalo. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, která byla pozitivní. „Naměřili jsme mu kolem dvou promile alkoholu. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti,“ uvedla mluvčí. Muži tak hrozí až dva roky za mřížemi.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřela filmová a divadelní legenda Gabriela Vránová

Zprávy

Budou se zvedat mzdy. Pošťáci dostanou přidáno

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Pavel Novotný ukázal krásné dcery a znovu se pustil do Kristelové

2. Monika Leová připravuje svatbu bez svatební cesty. Nejsou peníze

3. Eva Longoria přišla těsně před porodem o milovanou bytost

4. Lucie Hadašová kvůli manželovi letos na dovolenou nepojede

5. Markéta Plánková a Filip Blažek pracují na novém komediálním seriálu