Grázl vymámil z ženy přes 11 mega! Muž je ve vazbě a kriminál hrozí i nešťastnici!

Podvodník vylákal z ženy přes 11 milionů korun a putoval do vazby. Vězení ale hrozí i jeho oběti.
 Z domova 
22. září 2016 04:15 / Policejnidenik
Mega podvodu se na pětačtyřicetileté ženě ze Zlína dopustil podvodník (56) z Novojičínska. Vylákal z ní sumu přes 11 milionů korun! Paradoxně jsou ale trestně stíháni oba dva!
Obdobné případy mají obvykle jednoho gaunera a jednu oběť. Tentokrát ale kriminál hrozí nejen podvodníkovi, ale i jeho oběti!

Závratnou sumu přesahující 11 milionů korun vylákal muž z ženy v průběhu pěti let. Nejprve jí tvrdil, že za peníze získá podíl na zisku díky lukrativnímu kšeftu se dřevem. Z obchodu ale sešlo a žena o svůj vklad ve výši téměř 1,5 milionu korun přišla. Z nezdařené investice se ale žena nepoučila!

"Další opakované půjčky, při kterých sliboval, že peníze co nejdříve vrátí, zdůvodňoval, že potřebuje vyřešit úhrady již splatných předchozích půjček, uváděl, že mu pouze nevyšel jeho podnikatelský záměr, ale že chce dát vše do pořádku a celou záležitost vyřešit. Poškozená muži věřila a doufala, že jí peníze skutečně vrátí. To se ale nikdy nestalo," řekla policejní mluvčí Lenka Javorková.

Aby mohla žena finanční prostředky obviněnému poskytnout, tak si brala půjčky a úvěry, několikrát si půjčila peníze i od blízkých rodinných příslušníků, využívala finanční prostředky získané zastavením rodinného majetku a také neoprávněně využívala svěřené finanční prostředky klientů z jejího podnikání. "Z tohoto důvodu je proti ženě vedeno trestní stíhání pro zpronevěru v řádech milionů korun," vysvětlila policejní mluvčí.

Podvodník putoval do vazby a za zvlášť závažný zločin podvodu mu hrozí až desetiletý kriminál. Za obdobnou trestnou činnost už byl v minulosti opakovaně trestán. Peníze, které vylákal z ženy ze Zlína, probendil v automatech a část jich využil na splacení svých dluhů.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jak si žije nová Česká Miss Lea Šteflíčková? Užívá v luxusu za milióny!

Zprávy

Na ministerstvech ubyde až desetina míst. Kdo se má nejvíce obávat?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Proč Lejla Abbasová téměř měsíc tajila narození dvojčat?

2. Lucie Vondráčková je po rozpadu manželství v jednom kole

3. Paris Hilton chce na vlastní svatbě vydělat balík

4. Moderátorka Marta Ondráčková ukázala rostoucí bříško

5. Něžné loučení Daniely Písařovicové s jejím tanečníkem

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn