Partička kamarádů padělala rekordní množství peněz!

Policisté zadrželi největší množství padělaných bankovek v historii existence Krajského ředitelství policie Pardubického kraje. Šlo o 231 kusů bankovek v hodnotě přes 208 tisíc korun.
 Z domova 
21. září 2016 12:10 / Policie ČR
Trojice kamarádů se chtěla topit v penězích, a tak si bankovky vytiskla na laserové tiskárně. I když nešlo o zdařilé padělky, několik bankovek se jim podařilo dostat do oběhu. Trojlístek se navíc postaral o jeden rekord!
Na výrobě falešných bankovek se podílel třiadvacetiletý mladík a jeho o dva roky starší známý. Jejich osmnáctiletá kamarádka pak falešné peníze ukrývala u sebe v kabelce! Celkem se policistům podařilo zajistit 231 falzifikátů v hodnotě 208 800 korun. "Od vzniku Krajského ředitelství policie Pardubického kraje jde o nejvyšší počet zajištěných padělaných bankovek v kraji," poznamenala policejní mluvčí Eva Maturová.

Mladí muži se s výrobou padělků moc nepárali. Na tiskárně vytvořili bankovky nominálních hodnot 200, 500, 1 000 a 2 000 korun. Při kopírování ani nevěnovali pozornost záměně sériových čísel, vždy šlo pouze o kopii jedné pravé bankovky. "Padělky nelze řadit mezi ty, které by byly za běžného světla způsobilé oklamat laickou veřejnost," konstatovala Maturová.

I přes nepříliš povedený výtvor několk bankovek se jim podařilo dostat do oběhu. Starší z mužů zaplatil falešnými penězi za tři mobilní telefony, ty pak rychle prodal a opravdové peníze využil pro svou potřebu.

Mladší muž je už ve vazební věznici za jinou trestnou činnost. O dva roky starší komplic je rovněž stíhán vazebně, ale v jiném místě, aby se nemohli domlouvat na nových verzích svých výpovědí. Osmnáctiletá dívka je za přechovávní padělaných bankovek vyšetřována na svobodě. Trojici hrozí trest od tří do osmi let.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jak si žije nová Česká Miss Lea Šteflíčková? Užívá v luxusu za milióny!

Zprávy

Na ministerstvech ubyde až desetina míst. Kdo se má nejvíce obávat?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Proč Lejla Abbasová téměř měsíc tajila narození dvojčat?

2. Lucie Vondráčková je po rozpadu manželství v jednom kole

3. Paris Hilton chce na vlastní svatbě vydělat balík

4. Moderátorka Marta Ondráčková ukázala rostoucí bříško

5. Něžné loučení Daniely Písařovicové s jejím tanečníkem

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn