Hrozivá tragédie! Pes zakousl pětiletého chlapečka!

V Královéhradeckém kraji napadl pes pětiletého chlapečka a ten zběsilý útok rozzuřeného zvířete nepřežil.
 Děti v nesnázích 
20. září 2016 03:28 / Wikimedia Commons / Dove
Otřesná smrt pětiletého chlapečka otřásla obcí Lužec nad Cidlinou na Chlumecku! Malé dítě napadl pes a hošík na následky těžkého pokousání zemřel!
K vážně poraněnému dítěti se okamžitě sjeli záchranáři, přiletěl i vrtulník. Bohužel, boj o život chlapečka záchranáři prohráli!

"Přes veškeré úsilí našich posádek, které na místě zasahovaly, malý pacient zemřel. Vzhledem k rozsahu zranění nebylo už možné dítěti pomoci,” řekl Ivo Novák, mluvčí Záchranné zdravotnické služby Královéhradeckého kraje. Zdrceným rodičům museli na místě pomáhat speciálně proškolení interventi.

Policie se zatím k případu příliš vyjadřovat nechce. "Oznámení o smrtelném zranění dítěte v jedné z obcí na Chlumecku jsme skutečně obdrželi. V současné době ale nemůžeme veřejnosti poskytnout bližší informace, neboť je případ velmi čerstvý a vyšetřování je teprve na počátku,“ prohlásil pouze policejní mluvčí Jan Čížkovský.

Jak se podařilo zjistit, pětiletý chlapeček šel s tatínkem na návštěvu k jeho známému. Dospělí se zapovídali u branky a dítě se rozběhlo na druhou stranu pozemku za stodolu. V tu chvíli se na něj vrhl nejméně jeden volně pobíhající pes, útočících zvířat ale mohlo být i více. Majitel totiž chová hned osm psů, a to belgické ovčáky, boserona, kavkazského pasteveckého psa a křížence středně velkých plemen. Někteří byli v kotcích, někteří pobíhali na volno. Podle místních jde o velmi problémové psy, kteří už v minulosti několik lidí napadli. Nikdo to ale dosud neřešil.

Podobné případy se bohužel občas stávají. Například v roce 2012 zemřel po útoku psa rok a půl starý chlapeček v Praze na Žižkově. Pes patřil rodině pokousaného dítěte. V Kovansku na Nymbursku zase kříženec labradora a dobrmana zabil v roce 2003 jedenapůlroční dcerku svého pána. V roce 2010 pro změnu média psala o příběhu čtyřletého hocha, který v Lučici u Bělotína na Přerovsku spadl z balkonu rovnou do kotce se dvěma pitbuly. Než chlapečka stihli vytáhnout ven, byl po smrti. V tomto případě ale odborníci zkoumali, zda dítě zemřelo po pádu z asi třímetrové výšky nebo po napadení psy.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Máme se na co těšit! Simona Krainová je opět v plném pracovním nasazení

Zprávy

Cesta do Číny: Kdo hradil cestu Nejedlému a Tvrdíkovi?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Petra Vraspírová si Vojtka vzít nechce

2. Seriálová kráska sexy jako nikdy předtím!

3. Skupina J.A.R. triumfovala na Cenách Anděl

4. Nikol Švantnerová sladila outfit se svým novým miláčkem

5. Andrea Bezděková otevřela nový music club