خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Hrozivá tragédie! Pes zakousl pětiletého chlapečka!

V Královéhradeckém kraji napadl pes pětiletého chlapečka a ten zběsilý útok rozzuřeného zvířete nepřežil.
 Děti v nesnázích 
20. září 2016 03:28 / Wikimedia Commons / Dove
Otřesná smrt pětiletého chlapečka otřásla obcí Lužec nad Cidlinou na Chlumecku! Malé dítě napadl pes a hošík na následky těžkého pokousání zemřel!
K vážně poraněnému dítěti se okamžitě sjeli záchranáři, přiletěl i vrtulník. Bohužel, boj o život chlapečka záchranáři prohráli!

"Přes veškeré úsilí našich posádek, které na místě zasahovaly, malý pacient zemřel. Vzhledem k rozsahu zranění nebylo už možné dítěti pomoci,” řekl Ivo Novák, mluvčí Záchranné zdravotnické služby Královéhradeckého kraje. Zdrceným rodičům museli na místě pomáhat speciálně proškolení interventi.

Policie se zatím k případu příliš vyjadřovat nechce. "Oznámení o smrtelném zranění dítěte v jedné z obcí na Chlumecku jsme skutečně obdrželi. V současné době ale nemůžeme veřejnosti poskytnout bližší informace, neboť je případ velmi čerstvý a vyšetřování je teprve na počátku,“ prohlásil pouze policejní mluvčí Jan Čížkovský.

Jak se podařilo zjistit, pětiletý chlapeček šel s tatínkem na návštěvu k jeho známému. Dospělí se zapovídali u branky a dítě se rozběhlo na druhou stranu pozemku za stodolu. V tu chvíli se na něj vrhl nejméně jeden volně pobíhající pes, útočících zvířat ale mohlo být i více. Majitel totiž chová hned osm psů, a to belgické ovčáky, boserona, kavkazského pasteveckého psa a křížence středně velkých plemen. Někteří byli v kotcích, někteří pobíhali na volno. Podle místních jde o velmi problémové psy, kteří už v minulosti několik lidí napadli. Nikdo to ale dosud neřešil.

Podobné případy se bohužel občas stávají. Například v roce 2012 zemřel po útoku psa rok a půl starý chlapeček v Praze na Žižkově. Pes patřil rodině pokousaného dítěte. V Kovansku na Nymbursku zase kříženec labradora a dobrmana zabil v roce 2003 jedenapůlroční dcerku svého pána. V roce 2010 pro změnu média psala o příběhu čtyřletého hocha, který v Lučici u Bělotína na Přerovsku spadl z balkonu rovnou do kotce se dvěma pitbuly. Než chlapečka stihli vytáhnout ven, byl po smrti. V tomto případě ale odborníci zkoumali, zda dítě zemřelo po pádu z asi třímetrové výšky nebo po napadení psy.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Natačení historického velkofilmu Jan Žižka odstartovalo. Objeví se v něm nečekaní herci!

Zprávy

Češi stávají do práce dříve než jinde v Evropě, přesto mají výrazně nižší mzdy. Kdo za to může?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Přijďte si užít s Adelou: Věnovat se bude všem ženám!

2. Barbie Myslivcová zazářila na červeném koberci a pak se vrhla na šunku

3. Eva Burešová z Tváře hubne před očima. Neuvěříte, kolik váží

4. Michal Kavalčík se pochlubil, jak zhubnul

5. Dominika Mesarošová má syna. Porodila předčasně