Učitelé zřejmě neměli rozum! Adaptační kurz stál studenta málem život!

Při adaptačním kurzu se student málem utopil v Máchově jezeře!
 Z domova 
15. září 2016 03:34 / Shutterstock
Stačilo málo a šestnáctiletý student nepřežil školní adaptační kurz na Máchově jezeře, kam vyrazil s učiteli a svými spolužáky. Právě kantoři totiž dětem zadali příliš těžký úkol a zřejmě nedomysleli následky!
Adaptační kurzy si školy v posledních letech velmi oblíbily, mají na začátku školního roku stmelit třídní kolektiv. Jenže na tomto kurzu šlo doslova o život!

"Sportovního programu se zúčastnila asi dvacítka studentů a čtyři učitelé. Jejich cílem bylo přeplavat Máchovo jezero ze Starých Splavů z lokality Borný na hlavní pláž Máchova jezera v Doksech. Šestnáctiletému studentovi ale na závěr tak náročného plaveckého úseku, který měří zhruba 1,5 kilometru, došly síly a vlivem celkového vyčerpání se začal topit," podotkla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Topícímu se chlapci hned připlavali na pomoc spolužáci i učitelé, kteří byli poblíž. Záchrana ale byla velmi komplikovaná. "Tonoucí zpanikařil a ohrožoval všechny kolem sebe tím, že je tahal pod vodu. Nakonec ho s velkým úsilím na břeh dostali, naštěstí byl při vědomí a komunikoval. Přivolaná lékařka pak mladíka ošetřila a poslala ho sanitou do českolipské nemocnice," doplnila policejní mluvčí.

Policisté před podobným hazardováním se životy důrazně varují. Rozhodně plavcům, kteří nejsou aktivně trénovaní pro vytrvalostní plavání, nedoporučují pokoušet se Máchovo jezero přeplavat. Bylo podle nich velké štěstí, že případ studenta nedopadl tragicky.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Eva Longoria se dočkala: Ve 43 letech se stala poprvé mámou!

Zprávy

Chtějí nás otrávit? Polská jablka v sobě měla dvacetkrát více pesticidů

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Martin Písařík jezdí na pořádném obrňáku

2. Manželka Willa Smithe si nechala omladit vagínu

3. Nadějná zpěvačka Karolína Gudasová má po kariéře. Už je zase těhotná

4. Moderátorka Czadernová ukázala roztomilou rodinku

5. Ornella Štiková, kterou její máma nazvala "hnusou holkou", si nervy uklidňuje ve fastfoodu