Boj o život! Dva Čechy napadl v Tatrách medvěd!

Medvěd mladíky pronásledoval několik set metrů. Nakonec se jim ho podařilo zbavit.
 Z domova 
09. září 2016 14:28 / Thinkstock
Nečekanému nepříteli čelili v nočních hodinách dva mladíci, kteří se ve slovenských Tatrách rozhodli přenocovat ve stanu! Najednou se jim totiž začal dovnitř sápat rozzuřený medvěd! Šokovaní turisté okamžitě vyběhli ze stanu a začali prchat jako o život! Medvěd je však ještě nějakou dobu pronásledoval!

Na tento infarktový zážitek dva Češi rozhodně jen tak nezapomenou. Mladíci při svém výletu po krásné slovenské přírodě nestihli dojít do cíle své cesty, a proto se rozhodli, že si postaví stan u Bystrých ples, kde přenocují. Když uléhali ke spánku, tak netušili, že je čeká děsivá noc. V noci je totiž probudilo funění a škrábání na stan.

Turisté si okamžitě uvědomili, že jde o medvěda. Jeden z mladíků popadl batoh, druhý boty a utíkali pryč. Medvěd se však nehodlal jen tak vzdát a začal je pronásledovat. Dvojice však velmi chytře po cestě vyhodila jídlo z batohu. Právě to zvíře nejvíce zajímalo. Už jim dal pokoj. Mladíci se však po zbytek noci schovávali v kleči.

Až nad ránem se odhodlali vydat zpět ke stanu a zavolat pomoc. „Muži neměli vážnější poranění. Při útěku si však způsobili odřeniny a škrábance, byli unavení a mírně podchlazení,“ uvedla slovenská Horská záchranná služba.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Omládly během hodiny! Bendová, Krainová a Svoboda podstoupily exluzivní kúru

Zprávy

Burzy padají kvůli Applu, který však sází na „plán B“. Ten je varováním i pro českou ekonomiku

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Mareš se chlubil, že dostal dva melouny!

2. Modelingová hvězda Anna Brodecká míří do Milána a Japonska

3. Misska Šteflíčková stála frontu na mobil

4. Tamara Klusová promluvila o nevěře svého manžela

5. Monika Absolonová je dvojnásobnou maminkou