Trenér odsouzený za pohlavní zneužívání gymnastek po deseti letech dopaden! Ukrýval se ve Finsku!

Po 10 letech policie dopadla trenéra Martina Šimůnka, který měl pohlavně zneužít své malé svěřenkyně. Ukrýval se ve Finsku.
 Z domova 
22. června 2016 03:42 / Policie ČR
Za pohlavní zneužití malých gymnastek poslal před deseti lety soud známého trenéra Martina Šimůnka (53) na pět let do vězení. On ale místo toho vzal nohy na ramena a celou dobu se ukrýval v cizině. Teď ho ale policisté dopadli, schovával se v Norsku!

Ve své době se Šimůnek postaral o obrovský skandál. Byl trenérem gymnastek TJ Bohemians a pohlavně zneužíval své svěřenkyně. Jedna dívka vypověděla, že když jí bylo 13 let, měl s ní trenér mnohokrát sex. O rok mladší gymnastce pak měl na hotelu nalévat alkohol a osahávat ji. Původně od soudu vyfasoval sedmileté vězení, Vrchní soud mu ale nakonec trest o dva roky snížil. Do věznice měl nastoupit na jaře roku 2006. Trest si ale neodseděl, před nástupem do výkonu trestu totiž zmizel!

Policisté po něm začali pátrat a nyní, po deseti letech, ho konečně dopadli. Jak se ukázalo, chlípný trenér malých gymnastek se docela nacestoval. "Během skrývání se muž pohyboval po Evropě a pokusil se vstoupit také na území Kanady a USA, tam mu však byl vstup zamítnut. Nakonec jeho stopy vedly do Finska, kde byl také zadržen," podotkl mluvčí Policejního prezidia ČR David Schön.

V současné době probíhají úkony, které povedou k předání odsouzeného muže do České republiky, kde si v jedné z věznic odpyká pětiletý trest odnětí svobody. Šimůnek svou vinu nikdy nepřiznal.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Moderátorka televize Prima už se sukním nevyhýbá. Konečně se zbavila dlouholetého trápení

Zprávy

Babiš o Benešových dekretech. Co si o tomto problému myslí?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Zorka Hejdová předvedla vášnivé chvíle se svým čtyřnohým miláčkem

2. Fergie si vyjela newyorským metrem a má z toho zážitek na celý život

3. Taťána Gregor Brzobohatá nechyběla na květinové přehlídce v Pardubicích

4. Taťána Makarenko představila korunku, která ozdobí příští Miss Czech Republic

5. Čechomor zahraje u Vágnera na Katlově