خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Politik krátil daně o miliony! Půjde za to do lochu?

Kratochvíl odmítá, že by krátil daň úmyslně. Naopak se cítí být podvedený, že za reklamu zaplatil, ale nedostal ji!
 Z domova 
26. května 2016 08:48 / Facebook
Jeho firma má milionové obraty a obchoduje se zahraničím, přesto mu to bylo málo a chtěl si ještě přilepšit krácením daně! Brněnský podnikatel a politik Tomáš Kratochvíl se dostal před soud kvůli tomu, že měl podle obžaloby fiktivními fakturami na reklamu zaplatit na dani skoro o dva miliony méně! Zastupitel Brna se však brání, že byl podvedený!

Kratochvílova firma Toka vystavila v několika letech faktury na reklamu, kterou měl obstarat automobilový závodník Michal Pavlík na svých vozech. Společnost si je zahrnula do účetnictví, přestože se žádná reklama na autech při závodech v zahraničí neobjevila!

Politik ale jakékoliv pochybení odmítá! „Nesouhlasím s tím, že bych úmyslně krátil daň. Byl jsem podveden,“ tvrdí jednoznačně Kratochvíl, který měl za to, že závodník smlouvu splnil a reklamu na auto dal. „Vždy se nám po spolupráci zvýšil obrat, neměli jsme důvod nevěřit, že reklama nebyla,“ uvedl Kratochvíl, který si plnění smlouvy nijak dál neověřoval.

Když jej po letech oslovil finanční úřad kvůli nesrovnalostem s Pavlíkem, raději chybějící daň zaplatil i s penále, aby se vyhnul problémům. Přesto však skončil před soudem, od kterého může odejít až s osmiletým trestem! „Firma je 22 let na trhu a po celou dobu jsem jejím jednatelem. To značí to, že to dělám dobře. Za tu dobu jsme neměli problémy a celá tato záležitost vrhá na firmu špatné světlo,“ dodal Kratochvíl.

Zda mu to ale bude platné, není jasné! Podle státního zástupce je totiž prokazatelné, že se reklama neuskutečnila. Důležité však bude, zda se mu podaří prokázat, že o tom Kratochvíl věděl. Bude politik potrestaný, nebo odejde od soudu bez trestu?
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Zprávy

Cigarety opět zdražují. Kolik zaplatíte za krabičku?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Tereza Kostková po tajné svatbě porazila Sokola

2. Gábina Partyšová se učila vařit. Prý se to může hodit

3. David Gránský vyvedl snoubenku do kina

4. Tomáš Matonoha řídí tenhle dábělský stroj

5. Václav Kopta po sérii zranění už chodí bez potíží. Co se všechno stalo?