Zloděj zvolil nezvyklý způsob, jak se vypařit policistům! Chtěl jim ujet stopem!

Muž, kterého pronásledovali policisté, se pokusil ujet stopem. To se mu však nepovedlo. Nikdo mu totiž nezastavil.
 Z domova 
18. května 2016 17:02 / Thinkstock
Dramatickou honičku mají za sebou pražští policisté, kteří pronásledovali muže v kradeném autě! Řidič jim nejprve zběsile ujížděl a nebezpečně kličkoval mezi auty a následně chtěl prchnout po svých! Když mu došly síly, tak se snažil stopovat! Nakonec přeci jen skončil s pouty na rukou!

Akční večer začal pro policisty ve večerních hodinách, když si všimli jedoucího auta, které o den dříve nahlásil jeho majitel jako kradené. Okamžitě začali auto pronásledovat. Když řidiče dostihli, dali mu pokyn k zastavení. „Nejprve se choval tak, že pokyny kolegů k zastavení respektuje a poslušně zajel do takzvaného zálivu na začátku Jižní spojky ve směru na Prahu 9. Jakmile ale policisté začali vystupovat z auta, řidič prudce sešlápl plyn a začal ujíždět,“ uvedl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Při pronásledování strážci zákona na chvilku ztratili řidiče z dohledu. Toho okamžitě využil, zajel do zapadlé uličky, kde odstavil auto a dal se na útěk. Následně se pokusil stopnout projíždějící auta. „Začal před ně skákat ve snaze je zastavit. Ani to se mu ale nepodařilo. Naopak, bylo jen dílem náhody, že ho žádné z projíždějících aut nesrazilo,“ upozornil mluvčí.

Netrvalo však dlouho a strážci zákona osmatřicetiletému muži nasazovali pouta. Následovaly testy na přítomnost alkoholu a drog v těle. Jeden z nich odhalil, proč muž před strážci zákona tak zběsile prchal. V těle měl totiž pervitin. „Nyní mu za ohrožování pod vlivem návykové látky a za neoprávněné užívání cizí věci hrozí až čtyři roky vězení,“ doplnil Hulan.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sestra bývalé královny krásy Lucie Hadašové bude bojovat o korunku České Miss

Zprávy

Vzniká trh pro více než miliardu lidí, jehož inspirací je Evropská unie

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Simona Krainová v plném pracovním zápřahu

2. Eliška Bučková: Nejdřív make-up a pak pocení ve fitku

3. Kateřina Stočesová a další osobnosti se svými dětmi se nahrnuly do kina

4. Owen Wilson: Hollywoodský herec zavinil evakuaci hotelu. Víme proč

5. Petra Vraspírová si Vojtka vzít nechce