Neskutečné! V kauze 11 let staré vraždy se objevil první svědek!

Policisté díky svědkovi sestavili identikit možného vraha, který před 11 lety zabil zaměstnankyni videopůjčovny ve Šternberku.
 Z domova 
13. května 2016 03:24 / Policie ČR
Podaří se policistům dopadnout vraha, který před 11 lety zabil ve šternberské videopůjčovně jednatřicetiletou zaměstnankyni? I když to roky vypadalo beznadějně, teď svitla naděje! Přihlásil se totiž první svědek, který pomohl vytvořit identikit možného vraha! Nepoznáváte ho?

Smutný příběh se začal psát 29. července 2005 kolem 13. hodiny. Vrah vešel na Hlavním náměstí ve Šternberku do videopůjčovny a obzvláště surovým způsobem ubodal jednatřicetiletou ženu. Jeho útok měl podle všeho sexuální motiv. Po vrahovi se pak ale doslova slehla zem. Při odchodu ho sice zachytila bezpečnostní kamera, záznam byl ale natolik nekvalitní, že ani specialisté nedokázali určit pachatelovu podobu. Nikam nevedlo ani odebrání otisků prstů a vzorků DNA stovkám lidí.

Mnohokrát se policisté snažili případ medializovat a doufali, že se přihlásí nějaký svědek. Až teď, po jedenácti letech, se konečně dočkali! "Svědek nám popsal muže, který se v osudnou chvíli pohyboval v okolí místa činu. Měl bílou košili, zřejmě potřísněnou krví. V té době mohlo být podezřelému muži asi 26 až 35 let, byl vysoký přibližně 190 centimetrů a byl štíhlé postavy. Výrazným znakem byly jeho delší vlnité vlasy v barvě špinavé blond," konstatoval policejní mluvčí Josef Bednařík.

Kdokoliv by muže poznal, měl by okamžitě kontaktovat strážce zákona na lince 158 nebo na kterékoliv policejní služebně.

Případ otevřeli policisté před více než rokem společně se specialisty z týmu Tempus, který se zabývá odhalováním neobjasněných případů závažných násilných trestných činů z minulosti.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Omládly během hodiny! Bendová, Krainová a Svoboda podstoupily exluzivní kúru

Zprávy

Burzy padají kvůli Applu, který však sází na „plán B“. Ten je varováním i pro českou ekonomiku

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Mareš se chlubil, že dostal dva melouny!

2. Modelingová hvězda Anna Brodecká míří do Milána a Japonska

3. Misska Šteflíčková stála frontu na mobil

4. Tamara Klusová promluvila o nevěře svého manžela

5. Monika Absolonová je dvojnásobnou maminkou