To snad není možné! Během cesty z Česka do Německa zmizel celý kamion i s řidičem!

Policisté pátrají po kamionu za 1,5 milionu korun, který zmizel i s jeho řidičem na cestě do Německa. Kriminalisté přijmou jakékoliv informace k případu na lince 158.
 Z domova 
28. dubna 2016 12:34 / Policejnidenik
Už více než dva měsíce pátrají pražští kriminalisté po řidiči, který i s kamionem zmizel během cesty do Německa. Po vozidle i jeho šoférovi se doslova slehla zem! Záhada se zatím policistům nedaří rozlousknout.

Celou soupravu si muž převzal v polovině února. Původně měl do Německa jet pro zboží jiný řidič, ten ale onemocněl a firma narychlo sehnala náhradu. Jak se ale ukázalo, náhradní řidič měl falešné doklady a do Německa vůbec nedojel. Naposledy bylo auto zaznamenáno při průjezdech mýtnými branami ve směru do Polska. Zda ale pak šofér přejel státní hranici, už nikdo neví.

Nákadní soupravu tvořil tahač Iveco registrační značky 3AV 8187, za kterým byl přívěs značky Schwarzmüller osazený registrační značkou 2AX 3706. Náhradní řidič, který s autem na cestu vyrazil, měl zřejmě falešné doklady, a to na jméno Kozub Pavlo, datum narození bylo 12. 10. 1972. Podle občanky se jednalo o Ukrajince. "Případ prověřujeme pro podezření z trestného činu zpronevěra se škodou 1,5 milionu korun," poznamenal policejní mluvčí Jan Daněk.

Jediné, co na řidičových dokladech souhlasilo, byla fotografie. "Muž se pravděpodobně několik týdnů zdržoval na území České republiky, proto se obracíme na veřejnost s prosbou o jakékoliv informace o něm. Ocenili bysme informace nejenom k jeho identitě, ale i například kde bydlel, pracoval nebo s kým se stýkal. Veškeré tyto poznatky přijmeme na lince 158," doplnil Daněk.

Řidič kamionu má asi 40 let, je vysoký 170 až 175 cm a střední postavy. Je téměř holohlavý se zbytky vlasů světlé barvy, které má ostříhané nakrátko. Hovoří ukrajinsky i rusky a je zručným řidičem nákladních vozidel. Policie se proto domnívá, že mohl v minulosti pracovat jako řidič nějaké dopravní společnosti.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Koruna slábne, nikoli však kvůli vládní krizi

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Petr Vágner má po nehodě na motorce potíže se zády, přesto dál provozuje extrémní sporty

2. Lady Gaga a desítky dalších celebrit prchají před ohněm. Jejich domy lehly popelem

3. Co vaří její chlapi, když není Simona Krainová doma?

4. Alice Bendová provokuje sexy fotkami z dovolené

5. Mareš se chlubil, že dostal dva melouny!