Mladíka unesli a zmlátili dřevěnou násadou tři surovci! Utrpěl mnohačetná poranění!

Policie objasnila brutální loupežné přepadení v Pacově z letošního února. Mladíka mučila trojice grázlů.
 Z domova 
25. dubna 2016 14:00 / Policejnidenik
Případ brutálního loupežného přepadení se podařilo rozlousknout pelhřimovským policistům. Zjistili, že dvacetiletého mladíka přepadli letos začátkem února v Pacově tři grázlové (24, 26 a 26 let). Nešťastníka vtáhli do auta a brutálně ho mlátili dřevěnou násadou. Pak ho bez pomoci nechali na opuštěném místě!

Čtyřiadvacetiletý muž a dva šestadvacetiletí muži z Humpolce si už vyslechli obviněni ze zločinu loupeže spáchané formou spolupachatelství. "Trestní stíhání se všemi třemi pachateli vedeme na svobodě. V případě prokázání viny jim hrozí až desetileté vězení," řekla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Loupež se stala 1. února na pacovském náměstí Svobody. Trojice mladých mužů se na loupežné přepadení důkladně připravila. K mladíkovi se všichni vydali v dodávce Ford Tranzit. Svou oběť pak pod smyšlenou legendou vylákali ven. Mladíka minimálně jeden z pachatelů znal. Jeden z útočníků si s sebou do vozidla vzal ulomenou dřevěnou násadu. Dvacetiletý mladý muž na trojici čekal na lavičce. "Dva z násilníků k němu zezadu přistoupili, jeden ho chytil pod krkem, druhý za nohy a násilím ho dotáhli k dodávce. Nechali ho ležet na podlaze nákladového prostoru. Uvnitř ho pak brutáně bili," uvedla policejní mluvčí Čírtková.

Do mladíka trojice řezala hlava nehlava, mimo jiné i dřevěnou násadou. Požadovali po něm peníze a postupně mu odcizili jeho mobil, batoh s různými osobními věcmi, peněženku, zimní bundu a boty, které měl v době přepadení na sobě. Nakonec zbitého a okradeného mladíka odvezli pryč z Pacova a na silnici mezi obcemi Čížkov a Nová Cerekev ho přinutili vystoupit z vozidla. Stále mu vyhrožovali dalšími fyzickými útoky a nařídili mu, aby si lehl na břicho vedle silnice a dal ruce za hlavu. Poté ho ponechali na místě a odjeli. Mladík utrpěl mnohačetná zranění na různých částech těla.

Zadržení pachatelé se k činu doznali, ale závažnost svého jednání zlehčovali. Kriminalistům uvedli, že měli s přepadeným mužem nějaké nevyřízené účty z dřívější doby, údajně jednomu z nich dlužil peníze, a oni ho tak chtěli pouze vystrašit.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Malá Maruška se od táty Rašilova nehne ani na krok

2. Mahulena Bočanová se přiznala, že přestala pít alkohol

3. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

4. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

5. Česká Barbie daruje auto