A je to venku! Muž se z požáru roubenky nevykecal! Manželku prachsprostě upálil!

Ze smrti ženy, která uhořela v roubence na Rychnovsku, policisté viní jejího manžela.
 Z domova 
14. dubna 2016 12:39 / Policie ČR
Trvalo to téměř rok, ale nakonec muž (59) z Rychnovska spravedlnosti neunikl. Loni v dubnu mu v roubence v Bílém Újezdu uhořela manželka a on celou dobu tvrdil, že se ženu z hořícího domu snažil ještě zachránit. Omyl! Naopak dům sám podpálil a manželku nechal v hořícím domě totálně napospas!

Původně muž tvrdil, že s ženou popíjel a jeho drahá polovička ležela silně opilá v posteli. Nedopalkem cigarety pak údajně zapálila lůžko. Vyšetřovatelům se snažil namluvit, že se snažil ženu uhasit a když se oheň rozhořel, stáhl ji z postele a snažil se ji odtáhnout do bezpečí. Prý to ale nezvládl a nakonec utekl před plameny jen sám. Všechno to ale byly jen kecy!

Muž se choval podivně už při požáru. Když policisté dorazili na místo, hasiči bojovali s ohněm a muž jen bez jakéhokoliv zájmu přihlížel, popíjel víno a kouřil. Z roubenky zůstala jen základová deska a uvnitř bylo ohořelé tělo ženy.

Muže ze lhaní usvědčila celá řada důkazů, včetně detektoru lži. Nakonec muž promluvil! Prý spolu pili a jeho žena to s alkoholem přepískla, což jí vyčítal. "Pak muž z reklamních letáků smotal kouli o velikosti fotbalového míče, kterou zapálil a vhodil do místnosti k místu, kde žena ležela. Pak odešel před dům, kouřil a pokračoval v pití alkoholu. V okamžiku, kdy zjistil, že v domě hoří, vběhl ještě dovnitř. Je otázkou, zda se chtěl pokusit aktivně požár hasit či nikoliv. Každopádně hasiče zavolal až soused," uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková.

Podle znalců měla žena v době tragédie v sobě přes tři promile alkoholu, muž nadýchal 1,21 promile. Muže už policisté obvinili z trestného činu usmrcení z nedbalosti. Za to mu hrozí až tříleté vězení. V minulosti byl už šestkrát soudně trestán, většinou za delikty v opilosti (ohrožení pod vlivem návykové látky, maření výkonu úředního rozhodnutí).
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Zprávy

Nové překvapení po summitu v Helsinkách. Tohle asi čekal málokdo

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Bára Mottlová je na Sardinii s přítelem, jehož identitu pořád tají

2. Tahle misska bude pracovat pro Pradu a Gucci

3. Kim Kardashian vydělala přes 100 miliónů za 5 minut

4. Pavel Trávníček se chystá k moři a pak honem do práce

5. Simona Krainová přivítá příští víkend všechny holky ve Žlutých lázních

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn