A je to venku! Muž se z požáru roubenky nevykecal! Manželku prachsprostě upálil!

Ze smrti ženy, která uhořela v roubence na Rychnovsku, policisté viní jejího manžela.
 Z domova 
14. dubna 2016 12:39 / Policie ČR
Trvalo to téměř rok, ale nakonec muž (59) z Rychnovska spravedlnosti neunikl. Loni v dubnu mu v roubence v Bílém Újezdu uhořela manželka a on celou dobu tvrdil, že se ženu z hořícího domu snažil ještě zachránit. Omyl! Naopak dům sám podpálil a manželku nechal v hořícím domě totálně napospas!

Původně muž tvrdil, že s ženou popíjel a jeho drahá polovička ležela silně opilá v posteli. Nedopalkem cigarety pak údajně zapálila lůžko. Vyšetřovatelům se snažil namluvit, že se snažil ženu uhasit a když se oheň rozhořel, stáhl ji z postele a snažil se ji odtáhnout do bezpečí. Prý to ale nezvládl a nakonec utekl před plameny jen sám. Všechno to ale byly jen kecy!

Muž se choval podivně už při požáru. Když policisté dorazili na místo, hasiči bojovali s ohněm a muž jen bez jakéhokoliv zájmu přihlížel, popíjel víno a kouřil. Z roubenky zůstala jen základová deska a uvnitř bylo ohořelé tělo ženy.

Muže ze lhaní usvědčila celá řada důkazů, včetně detektoru lži. Nakonec muž promluvil! Prý spolu pili a jeho žena to s alkoholem přepískla, což jí vyčítal. "Pak muž z reklamních letáků smotal kouli o velikosti fotbalového míče, kterou zapálil a vhodil do místnosti k místu, kde žena ležela. Pak odešel před dům, kouřil a pokračoval v pití alkoholu. V okamžiku, kdy zjistil, že v domě hoří, vběhl ještě dovnitř. Je otázkou, zda se chtěl pokusit aktivně požár hasit či nikoliv. Každopádně hasiče zavolal až soused," uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková.

Podle znalců měla žena v době tragédie v sobě přes tři promile alkoholu, muž nadýchal 1,21 promile. Muže už policisté obvinili z trestného činu usmrcení z nedbalosti. Za to mu hrozí až tříleté vězení. V minulosti byl už šestkrát soudně trestán, většinou za delikty v opilosti (ohrožení pod vlivem návykové látky, maření výkonu úředního rozhodnutí).
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kráska Nikol Buranská ukázala všem spodní prádlo!

Zprávy

Putin telefonicky děkoval Trumpovi

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Modelka Jitka Nováčková vyměnila českou zimu za exotickou dovolenou!

2. Nikol Švantnerová utekla před vánočním stresem do Paříže!

3. Herečka Amy Schumer se toho nebojí! Na Instagramu ráda vystavuje své nedokonalé tělo!

4. Eliška Bučková ukázala luxusní opálené tělíčko, které si hýčká rybář Jakub Vágner

5. Manželka Tomáše Kluse pořádně dře na své postavě!