Spadla klec! Terorista z bruselského letiště dopaden!

Vyšetřovatelé dopadli muže, který unikal spravedlnosti po teroristických útocích v Belgii.
 Z domova 
10. dubna 2016 17:05 / Facebook
Na seznamu nejhledanějších osob v Evropě figuroval jedenatřicetiletý Belgičan Mohamed Abrini už od konce minulého roku krátce po teroristických útocích v Paříži! O několik měsíců později na něj padlo podezření, že se měl podílet i na březnových útocích v Belgii! Nyní ho vyšetřovatelé dopadli a on jim všechno přiznal!

Abrini je hledaným teroristou z bruselského letiště, který jako jediný bombu neodpálil a z místa zmizel. Byl mužem v klobouku, jehož fotografie z kamerového záznamu obletěla celý svět. Vyšetřovatelům se přiznal, že kabát po útoku hodil do popelnice a klobouk později prodal. Muž marockého původy byl v pátek zadržen v Anderlechtu společně se dvěma lidmi.

O den později už byl obviněný z členství v teroristické organizaci a z účasti na březnových teroristických útocích v Bruselu. Abrini byl od dětství kamarádem klíčového podezřelého z Paříže Salaha Abdeslama, kterého nedávno také zatkli. Kamery Abriniho zachytily u čerpací stanice v severní Francii na silnici vedoucí do Paříže, jak řídí pronajatý vůz Renault Clio, který byl o dva dny později použit teroristy. U benzinové pumpy si společně s Abdeslamem kupovali pití.

Útoky v Paříži a v Belgii si vyžádaly přes sto šedesát obětí a stovky zraněných. Ke každému se přihlásila organizace Islámský stát (IS).
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jak si žije nová Česká Miss Lea Šteflíčková? Užívá v luxusu za milióny!

Zprávy

Na ministerstvech ubyde až desetina míst. Kdo se má nejvíce obávat?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Proč Lejla Abbasová téměř měsíc tajila narození dvojčat?

2. Lucie Vondráčková je po rozpadu manželství v jednom kole

3. Paris Hilton chce na vlastní svatbě vydělat balík

4. Moderátorka Marta Ondráčková ukázala rostoucí bříško

5. Něžné loučení Daniely Písařovicové s jejím tanečníkem

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn