Vrbětice děsí další výbuchy! Jde o exploze nebo pyrotechniku?

Ve Vrběticích se ozvaly další rány, policie je v pohotovosti.
 Z domova 
03. ledna 2015 13:44 / Policie ČR
Vrbětice v pátek v podvečer vyděsily další rány, nikdo neví, zda jde o nové exploze z bývalého muničáku nebo zábavní pyrotechniku. Do vzduchu kvůli tomu musel vzletět vrtulník s termovizí!

Několik slabých ran zaslechly hlídky střežící prostor muničních skladů, a to hned na několika stanovištích. Jelikož nedokázaly stoprocentně vyvrátit, že mohly exploze vycházet ze střeženého prostoru, přistoupili v sobotu policejní pyrotechnici k šetření uvnitř areálu.

Vzhledem k dobrým letovým podmínkám k průzkumu využili i vrtulník s termovizí. Díky němu zmonitorovali celý areál ze vzduchu. Pyrotechnický průzkum však probíhá také na zemi.

"Nejedná se o žádné mimořádné opatření, při kterém by hrozilo nějaké nebezpečí. Dosud nic nenasvědčuje tomu, že by páteční slabé rány jakýmkoliv způsobem souvisely se střeženým prostorem. V současné době se přikláníme k variantě, že se jednalo o zábavní pyrotechniku, kterou někdo použil v nedalekých obcích. Podle některých poznatků došlo v daném období k několika výstřelům zábavní pyrotechniky v blízkém Slavičíně," komentoval situaci policejní mluvčí Petr Jaroš.

Policie upozorňuje obyvatele dotčených obcí, že výzva k nepoužívání zábavní pyrotechniky nadále platí. Každý výstřel může totiž zkomplikovat další práce v areálu muničních skladů.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Plekanec přiznal vztah s Šafářovou. Stojí česká tenistka za jeho rozvodem?

Zprávy

Ministerstvo práce a odbory se "utrhly se řetězu" rozumného sociálního dialogu

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Nalaďte se na šumivou vlnu prosecca

2. Daniela Šinkorová trénuje na Stardance i ve velkém vedru

3. Scarlett Johansson vydělává miliardy. Je nejlépe placenou herečkou světa

4. Herec Rašilov měl svatbu, jeho ex Vanda Hybnerová mejdan

5. Kateřina Votavová ukázala svoje sexy tělo

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn