خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Páreček podvodníků se chystal obrat téměř 500 firem o miliony korun! Plán jim překazili bankovní úředníci!

Podvodníka z Izraele zatýkala zásahovka. Doma měl muž několik zbraní a stovky nábojů. Společně s pětatřicetiletou ženu se chystal okrást asi 500 firem o 3,5 milionu korun.
 Z domova 
05. dubna 2016 16:57 / Policie ČR
Podvod s platebními příkazy měl podle původních plánů izraelsko-českého párečku připravit téměř 500 firem o 3,5 milionu korun. Podvodu ale zabránili pozorní bankovní úředníci a dvojice je už ve vazbě!

Nápad jak přijít snadno k penězům se zrodil v hlavě muži z Izraele (44), který žije v Praze. V bance zřídil za pomocí padělaných dokladů účet pro svého údajného známého z Holandska. Pětatřicetiletá Češka pak postupně vlastnoručně vyplnila bezmála 500 platebních příkazů. Kromě toho, že vyplnila povinné údaje (čísla účtu příkazce a příjemce, měnu, částku a datum splatnosti), napodobila i podpisový vzor příkazce operace. K tomu využila předlohy podpisů statutárních orgánů právnických osob, které jsou dostupné na veřejně dostupných listinách založených ve sbírce listin v obchodním rejstříku firem.

"Na každém platebním příkazu bylo jiné číslo účtu příkazce a firmy, které chtěli tímto způsobem poškodit, vybírali náhodně na internetu. Všechny platební příkazy byly maximálně do výše 10 tisíc korun. Obvinění se totiž spoléhali na to, že odchozí částku v řádech tisíců korun banky proplatí bez zvýšené kontroly jako běžnou platbu nízké hodnoty a poškozené společnosti ji nebudou dohledávat. Počítali s tím, že v případě zjištění nesrovnalostí nad takto nízkou částkou mávnou rukou," poznamenala policejní mluvčí Ivana Ježková.

Vyplněné platební příkazy žena vložila do poštovních obálek, opatřila známkou a adresou bankovní pobočky a vhodila do poštovních boxů určených pro jejich distribuci. "Jenom díky obezřetnosti pracovníků regionálních poboček dvou bankovních institucí po celé ČR, kam byly příkazy směřované, byly vyplaceny pouze dva. Všechny další byly předány policii s podezřením, že by se mohlo jednat o falzifikáty," doplnila Ježková.

Ke zřízenému účtu neexistujícího „holandského přítele“ pak dvojice společně nakoupila takzvané Blesk peněženky, na které chtěli přeposílat z účtu podvodně získané peníze. Párečku podvodníků teď hrozí až desetileté vězení. Oba si na soud počkají ve vazební věznici.

Na zatčení muže se podílela i zásahovka. Muž byl totiž ozbrojený a hrozilo, že zbraně proti policii použije. "Při domovních prohlídkách zajistili kriminalisté mimo jiné pistoli ČZ 75, téměř 500 kusů nábojů 9 mm a automatickou pušku SAGA, ke které měl muž více než 400 nábojů ráže 7,62 mm s deseti zásobníky. Ke zbraním má obviněný řádná povolení a je držitelem zbrojního průkazu. Ten mu ale bude vzhledem k zahájenému trestnímu stíhání s největší pravděpodobností odebrán," dodala Ježková.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Zprávy

Úroda bude letos horší, než se v létě čekalo. Co všechno zdraží?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Adama Mišíka po neúspěchu ve Stardance utěšovala přítelkyně i Genzer

2. Trojanova manželka po delší době na veřejnosti. Snad vůbec nestárne

3. Tereza Kostková po tajné svatbě porazila Sokola

4. Gábina Partyšová se učila vařit. Prý se to může hodit

5. David Gránský vyvedl snoubenku do kina