Škrtič v Brně! Děsil i policisty!

Jedenapůlmetrový had nahnal Brňanům pořádný strach.
 Z domova 
18. března 2016 08:44 / Internet
Pořádný humbuk způsobil v Brně škrtič, na kterého narazil náhodný kolemjdoucí mezi poli u tuřanské Sladovnické ulice! Nahnáno měli i přivolaní policisté!

Svědek na jedenapůlmetrového hada narazil na polní cestě a exoticky vypadající zvíře ho docela vyděsilo. Plaz se svíjel v bezprostřední blízkosti rodinné zástavby. Na místo proto hned zavolal strážníky.

"Hlídka se k hadovi přibližovala velmi opatrně. Schovával se sice v křoví, ale podle prvních informací měl zlato-hnědou barvu s podélnými čárami na těle, a mohlo se tedy jednat o jedovatou bojgu stromovou," podotkl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Strážník z odchytové služby čapl hada speciální odchytovou tyčí a vložil do vaku, kde měl konečně možnost si ho blíže prohlédnout. Nakonec se ukázalo, že obavy z nebezpečného hada byly zbytečné. Šlo totiž o podstatně méně nebezpečnou užovku černou. "Nicméně ani tento škrtič mezi rodinnými domky zůstat nemohl, takže ho strážníci převezli do brněnské zoologické zahrady, kde o něj projevili zájem tamní chovatelé," dodal Ghanem.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Malá Maruška se od táty Rašilova nehne ani na krok

2. Mahulena Bočanová se přiznala, že přestala pít alkohol

3. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

4. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

5. Česká Barbie daruje auto