خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Klánovická vražda objasněna! Vrah zabíjel kvůli pokladu!

Policisté objasnili vraždu hledače pokladů v Klánovickém lese. Stojí za ní padesátiletý zloděj.
 Z domova 
15. března 2016 03:59 / Policejnidenik
Klánovická vražda z června roku 2014 je objasněna. Hledače pokladů (33) tu tehdy objevil náhodný kolemjdoucí. Jeho tělo bylo ohořelé a značně znetvořené. Ukázalo se, že za mordem stojí nenapravitelný zloděj. V Klánovickém lese ukrýval svůj poklad tvořený nakradenými cennostmi a bál se, že mu ho hledač pokladů vyfoukne před očima!

Vrahem je padesátiletý zloděj, který se už roky zaměřuje na vykrádání domů! A nestřílel poprvé! Až později kriminalisté zjistili, že střílel už v prosinci roku 2013 v Novozámecké ulici. Vloupal se do domu a přistihli ho majitelé. Prchajícího zloděje se pokusil zastavit jeden ze sousedů a lapka po něm dvakrát vypálil a postřelil ho do nohy. Zraněný naštěstí přežil.

O pár měsíců později se už ale ze zloděje stal vrah. Krádežím se věnoval dlouhé roky, ale lup málokdy využil pro svou potřebu. Žil poměrně skromným životem a odcizené šperky a penze si schovával na horší časy. Svůj poklad zakopal právě v Klánovickém lese a pečlivě ho tu střežil. Téměř denně chodil svou skrýš kontrolovat a to se stalo osudným třiatřicetiletému hledači pokladů!

"Když pachatel hledače pokladů uviděl,dostal strach, že by mohl o své jmění přijít a při následné potyčce třiatřicetiletého muže usmrtil. Své hrůzostrašné dílo ale definitivně dokonal až o den později. To se v ranních hodinách vrátil na místo vraždy, tělo mrtvého polil benzínem a zapálil. Prý proto, aby zlikvidoval všechny stopy a kriminalisté ho tak nemohli vypátrat," uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Po vraždě zloděj svůj poklad vykopal a přemístil ho do hvozdů na Berounsku. "Před několika dny nám poklad vydal. Jednalo se o více něž milionovou hotovost, několik kilogramů šperků z cenných kovů a několikero zbraní," doplnil Hulan.

Padesátiletého muže zadrželi kriminalisté už loni v prosinci při vykrádání dalšího z domů. Obvinili ho z krádeže vloupáním a porušování osobní svobody. Poslední únorový den pak obviněn rozšířili o trestný čin ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a vraždu a nedovolené ozbrojování mu přišili teď v březnu.

K osobě obviněného zatím policie nechce sdělit nic konkrétního, vyšetřování totiž potrvá ještě několik týdnů. Za vraždu hledače pokladů hrozí až dvacetiletý trest nebo trest výjimečný. "V případné výši trestu může sehrát roli i trestní minulost obviněného. Ten byl v roce 1989 odsouzen k několikaletému trestu odnětí svobody za trestný čin vraždy ve stadiu pokusu a na přelomu tisíciletí skončil za mřížemi pro majetkovou trestnou činnost.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Už neví, co by ukázala? Slováková fanouškům předvedla, co dělá s novým partnerem ve vaně!

Zprávy

Čunek rozhodl: Změna plánu!

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Olga Lounová zahájila svůj koncert v závodním autě

2. Když 3v1 tančí

3. Monika Bagárová neunesla vyhazov ze Stardance

4. Tereza Pergnerová si léto neužila

5. Takhle se proměnil Jan Cina v Salvatora Daliho