Školák ukradl rodičům milionovou dolarovku! Došli si pro něj policajti!

Jedenáctiletý klučina ukradl rodičům milionovou dolarovku a chtěl si za ni koupit počítačovou hru. Netušil, jaký humbuk tím způsobí!
 Z domova 
28. února 2016 09:06 / Policie ČR
Naprosto kuriózní případ řešili policisté z Uherského Hradiště. Týkal se milionové dolarovky, za kterou si chtěl jedenáctiletý chlapec koupit počítačovou hru!

Chlapec se svěřil své o několik let starší kamarádce, že touží po počítačové hře za dva tisíce korun. Slečna se mu nabídla, že pokud jí dá peníze, hru mu přiveze z Brna. Sám ale takovou sumu neměl, tak se rozhodl prošmátrat i skříň svých rodičů. A slavil úspěch! Objevil totiž bankovku v hodnotě jednoho milionu dolarů! Jak se ale později ukázalo, mělo to háček!

Bankovku dal dívce s tím, že má hru koupit a zbytek peněz přivézt. "Dívka viděla dolarovou bankovku poprvé a zdála se jí zvláštní. Přesto zašla s přítelem do směnárny a požadovali za ni české peníze. Ty jim směnárnice samozřejmě nedala, protože bankovka takové nominální hodnoty neexistuje a okamžitě přivolala policii. V té chvíli začalo vyšetřování a výslechy k podezřelé bankovce," konstatovala policejní mluvčí Milena Šabatová.

Vyšetřovatelé bankovku zajistili a předali České národní bance k odbornému vyjádření. Bankovka je lehce rozeznatelná od platných bankovek a na zadní straně je otisk razítka provozovny, která ji zřejmě používala jako reklamní předmět. Školák a jeho rodina museli být pořádně v šoku, když se o ně policisté začali zajímat! "Otec jedenáctiletého chlapce potvrdil, že si před několika lety přivezl tuto bankovku jako vzpomínku z dovolené. Jako památka by ležela uschovaná ve skříni asi velmi dlouho, pokud by ji syn nenašel. Protože nevznikla žádná škoda a jednalo se pouze o reklamní předmět, vyšetřovatel případ milionové bankovky ukončil," dodala Šabatová.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bývalá televizní hvězda je asi zase sama! Skončila to s hercem, který seděl?

Zprávy

Rusko vrátí Krym Ukrajině! Hned den poté, co Američané splní následující

Sport

Berdych jde do semifinále turnaje v Rotterdamu po vítězství nad Kližanem

1. Čeká snad trojčata? Natalie Portman si vyšla v doprovodu maminky a ukázala pořádný pupkek

2. Pamatujete na Rudy z Ostravy? Zpěvák a herec Michal Kavalčík je téměř k nepoznání

3. Přítulná Patrasová: Dádo, tohle ale není tvůj Ital!

4. Madonna šokuje fanoušky: Mají strach o její zdraví! Co se to zpěvačce stalo s obličejem?

5. Simona Krainová oslaví narozeniny! Tady jsou záběry z jejího života!