Školák ukradl rodičům milionovou dolarovku! Došli si pro něj policajti!

Jedenáctiletý klučina ukradl rodičům milionovou dolarovku a chtěl si za ni koupit počítačovou hru. Netušil, jaký humbuk tím způsobí!
 Z domova 
28. února 2016 09:06 / Policie ČR
Naprosto kuriózní případ řešili policisté z Uherského Hradiště. Týkal se milionové dolarovky, za kterou si chtěl jedenáctiletý chlapec koupit počítačovou hru!

Chlapec se svěřil své o několik let starší kamarádce, že touží po počítačové hře za dva tisíce korun. Slečna se mu nabídla, že pokud jí dá peníze, hru mu přiveze z Brna. Sám ale takovou sumu neměl, tak se rozhodl prošmátrat i skříň svých rodičů. A slavil úspěch! Objevil totiž bankovku v hodnotě jednoho milionu dolarů! Jak se ale později ukázalo, mělo to háček!

Bankovku dal dívce s tím, že má hru koupit a zbytek peněz přivézt. "Dívka viděla dolarovou bankovku poprvé a zdála se jí zvláštní. Přesto zašla s přítelem do směnárny a požadovali za ni české peníze. Ty jim směnárnice samozřejmě nedala, protože bankovka takové nominální hodnoty neexistuje a okamžitě přivolala policii. V té chvíli začalo vyšetřování a výslechy k podezřelé bankovce," konstatovala policejní mluvčí Milena Šabatová.

Vyšetřovatelé bankovku zajistili a předali České národní bance k odbornému vyjádření. Bankovka je lehce rozeznatelná od platných bankovek a na zadní straně je otisk razítka provozovny, která ji zřejmě používala jako reklamní předmět. Školák a jeho rodina museli být pořádně v šoku, když se o ně policisté začali zajímat! "Otec jedenáctiletého chlapce potvrdil, že si před několika lety přivezl tuto bankovku jako vzpomínku z dovolené. Jako památka by ležela uschovaná ve skříni asi velmi dlouho, pokud by ji syn nenašel. Protože nevznikla žádná škoda a jednalo se pouze o reklamní předmět, vyšetřovatel případ milionové bankovky ukončil," dodala Šabatová.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Slováček už by si měl dát pokoj! Prý sváděl i slovenskou zpěvačku!

Zprávy

Rozhovor v České televizi, který vám otevře oči! Zvěrstva migrantů měla zůstat utajena! Na povrch se...

Sport

Budeme mít další zlata? Nebylo by lepší doping povolit?

1. Andrea Bezděková je definitivně sama. Pokusy o získání expřítele zpět konečně vzdala.

2. Nafrněná Poláková čeká s Liškou druhé dítě! Bude to holka nebo kluk?

3. Chcete originální vánoční dárek? Máme pro vás úžasnou inspiraci by Simona Krainová.

4. Eminem dal jasně najevo svůj názor: V novém singlu sprostě napadá Donalda Trumpa.

5. Takhle Jágr vyvedl přítelkyni na Halloween! Veronika se tetelila blahem.