Školák ukradl rodičům milionovou dolarovku! Došli si pro něj policajti!

Jedenáctiletý klučina ukradl rodičům milionovou dolarovku a chtěl si za ni koupit počítačovou hru. Netušil, jaký humbuk tím způsobí!
 Z domova 
28. února 2016 09:06 / Policie ČR
Naprosto kuriózní případ řešili policisté z Uherského Hradiště. Týkal se milionové dolarovky, za kterou si chtěl jedenáctiletý chlapec koupit počítačovou hru!

Chlapec se svěřil své o několik let starší kamarádce, že touží po počítačové hře za dva tisíce korun. Slečna se mu nabídla, že pokud jí dá peníze, hru mu přiveze z Brna. Sám ale takovou sumu neměl, tak se rozhodl prošmátrat i skříň svých rodičů. A slavil úspěch! Objevil totiž bankovku v hodnotě jednoho milionu dolarů! Jak se ale později ukázalo, mělo to háček!

Bankovku dal dívce s tím, že má hru koupit a zbytek peněz přivézt. "Dívka viděla dolarovou bankovku poprvé a zdála se jí zvláštní. Přesto zašla s přítelem do směnárny a požadovali za ni české peníze. Ty jim směnárnice samozřejmě nedala, protože bankovka takové nominální hodnoty neexistuje a okamžitě přivolala policii. V té chvíli začalo vyšetřování a výslechy k podezřelé bankovce," konstatovala policejní mluvčí Milena Šabatová.

Vyšetřovatelé bankovku zajistili a předali České národní bance k odbornému vyjádření. Bankovka je lehce rozeznatelná od platných bankovek a na zadní straně je otisk razítka provozovny, která ji zřejmě používala jako reklamní předmět. Školák a jeho rodina museli být pořádně v šoku, když se o ně policisté začali zajímat! "Otec jedenáctiletého chlapce potvrdil, že si před několika lety přivezl tuto bankovku jako vzpomínku z dovolené. Jako památka by ležela uschovaná ve skříni asi velmi dlouho, pokud by ji syn nenašel. Protože nevznikla žádná škoda a jednalo se pouze o reklamní předmět, vyšetřovatel případ milionové bankovky ukončil," dodala Šabatová.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Je moderátor Tvojí tváře Ondřej Sokol gay?

Zprávy

V Bruselu ztrácí nervy! A vyhrožují a vyhrožují. Oni vlastně ani nic jiného neumí

Sport

Rosický asi opět nenastoupí v základu... Bude i derby ochuzeno o jeho genialitu?

1. Lamač ženských srdcí Hugh Grant miluje erotické scény. Natáčení ho dokonce vzrušuje!

2. Tahle silikonová prsa si hýčká brankář Pavelec. Modelka Tereza Budková vypadá skvostně!

3. Nádherná Eva Mendes je pod čepcem? S Ryanem Goslingem jsou prý manželé!

4. Obavy Angeliny se naplnily! Údajná milenka Brada Pitta Marion Cotillard potvrdila těhotenství!

5. Pamatujete na Gilmorova děvčata? Takhle se za 16 let změnila představitelka roztomilé Rory!