Nahý muž zůstal hlavou zaklíněný ve splavu! Jeho kamaráda mezitím v ledové vodě unášel proud!

Strážníci zachránili život dvěma mužům, kteří se nemohli sami dostat z ledové vody.
 Z domova 
12. února 2016 10:22 / Policie ČR
Dramatickou záchranu života mají za sebou pražští strážníci, kteří ve čtvrtek ráno vyjížděli k okolí lodi Hermes, kde někdo ze všech sil volal o pomoc. Křik vycházel z náplavky v ulici Dukelských hrdinů. V betonovém otvoru tam byl hlavou zaklíněný pětadvacetiletý mladík a o dva roky mladšího muže mezitím strhl proud!

Práci strážníků značně komplikovala tma. Pomocí halogenové svítilny následně uviděli, že jedna osoba byla zcela nahá a nehybně visela zaklíněna za hlavu v otvoru ve zdi tak, že ve vodě měla pouze špičky nohou. „Druhý muž, který měl na sobě pouze tričko s krátkým rukávem a rifle, stál ve vodě o deset metrů dál a volal o pomoc,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

U prvního muže, který visel hlavou zaklíněný v otvoru zdi, se strážník snažil pohmatem zjistit, zda je naživu. Muž nejevil známky života a v danou chvíli pro něj nebylo možné nic udělat. Proto zavolali posily a obrátili pozornost k druhému muži. Hodili mu záchranné lano, které však kvůli promrznutí nebyl schopný zachytit.

V té chvíli však mladíka strhl proud a začal ho v ledové vodě unášet pryč. Strážník na nic nečekal a skočil do vody. Muži uvázal okolo těla lano a kolegové je za velkého úsilí po minutách boje vytáhli. Na místo dorazila záchranka, která spolu s hasiči vyprostila zaklíněného muže. Nakonec se ukázalo, že žije. Oba skončili v nemocnici, kde lékaři zjistili, že vykazují příznaky intoxikace neznámou látkou.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hrozí mu ochrnutí? Českému herci vzali kus páteře!

Zprávy

Sobotka je opravdu neuvěřitelný žvanil! Co nám to chce zase nakukat?

Sport

Návrat lyžařské královny! Takhle jste ji ještě trénovat neviděli

1. Přítelkyně fotbalisty s rakovinou úplně nahá! To je odvaha!

2. Samozvaná nástupkyně Kardashianky takhle provokuje! Je tohle ještě sexy?

3. Princ Harry, Rihana a HIV?

4. Bieber se zbláznil! Tohle prohlásil!

5. Tohle je nejsledovanější celebrita roku na Instagramu! Neuvěříte!