Během několika hodin zavraždili čtyři lidi! Zabili strážného, dvě stopařky i taxikáře!

Josef Kott (vpravo) a Michal Kutílek jsou prvními polistopadovými sériovými vrahy.
 Historie 
04. února 2016 16:58 / Internet
Psal se rok 1990 a dvojice sériových vrahů Josef Kott a Michael Kutílek zavraždili během několika hodin čtyři lidi a jednoho zranili! Jde o první masové vrahy v polistopadové historii České republiky. Tři ze čtyř vražd navíc spáchali v den, kdy byl v zemi zrušen trest smrti.

Josef Kott byl vojákem z povolání, o hodnost poručíka ale přišel kvůli krádežím. Jeho komplic Michael Kutílek hrál na klavír, chodil na tenis a byl inteligentní, už ve škole ale okrádal spolužáky a znalci ho později označili za polymorfního psychopata. Oba se poprvé poznali ve věznici a právě tam Kott slíbil Kutílkovi, že mu po propuštění ukáže, jak se dají vydělat peníze vraždou. Na svobodu se dostali v roce 1990 díky amnestii Václava Havla a brzy za mřížemi skončili znovu - tentokrát už jako vrazi!

Dne 2. května 1990 přijeli do Nýřan za strážným Františkem Korbelem. Tvrdili, že jsou policisté a že musejí provést rutinní kontrolu jeho zbraně. Když jim zbraň vydal, Kott ho zastřelil jednou ranou do hlavy. Tím krvavý masakr odstartovali. Po této vraždě odjeli do Zbiroha, kde naložili dvě stopařky Ditu Dubskou (16) a Sylvii Landovou (16). Odvezli je na odlehlé místo, kde jim svázali ruce za zády a jednu po druhé zavraždili. Kutílek se přiznal, že obě byly zavražděny prostřednictvím satanského rituálu. Mělo padnout více než 57 ran nožem! O den později se vydali do Prahy, kde zastřelili a okradli taxikáře. Poté u motorestu Tři sudy u Kařezu střelili do hlavy britského řidiče kamionu. Muž díky obrovskému štěstí přežil a útočníky identifikoval. Kott a Kutílek tak byli brzy zadrženi.

Kott svou vinu nikdy nepřiznal. Naopak Kutílek se v roce 2008 přiznal ještě k páté vraždě, kterou měl provést na jaře roku 1990, ještě bez Kotta. Devatenáctiletému mladíkovi zabodl nůž do srdce. Tato vražda se však Kutílkovi do výkonu trestu nezapočítala. Soud dvojici odsoudil v roce 1995 k doživotnímu trestu.

Michal Kutílek začal zřejmě ve vězení zpytovat svědomí. Před lety se dal na víru a nyní se snaží pomáhat různým nadacím. Na jejich konta dokonce přeposílá i své peníze.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jak vypadají světové celebrity bez make-upu? Některé byste ani nepoznali!

Zprávy

Tomu se snad ani nechce věřit! Nečekaná spojenectví v boji proti migrantům! Konečně jim někdo zatne tipec!

Sport

Fotbalové Spartě už pomůže jedině léčba Hřebíkem!

1. Bude mít Sex ve městě pokračování? Sarah Jessica Parker promluvila!

2. Jak vypadají světové celebrity BEZ MAKE-UPU? Některé byste ani nepoznali!

3. Paris Hilton zářila na přehlídce! Vypadala fantasticky a do kapsy strčila i o polovinu mladší modelky

4. Zpěvačka Monika Bagárová vypadá nevinně, ale opak je pravdou! Takhle rafinovaně dráždila své fanoušky.

5. Roční princezna Charlotte na první cestě do zahraničí. Podívejte se, jak je sladká!