Během několika hodin zavraždili čtyři lidi! Zabili strážného, dvě stopařky i taxikáře!

Josef Kott (vpravo) a Michal Kutílek jsou prvními polistopadovými sériovými vrahy.
 Historie 
04. února 2016 16:58 / Internet
Psal se rok 1990 a dvojice sériových vrahů Josef Kott a Michael Kutílek zavraždili během několika hodin čtyři lidi a jednoho zranili! Jde o první masové vrahy v polistopadové historii České republiky. Tři ze čtyř vražd navíc spáchali v den, kdy byl v zemi zrušen trest smrti.

Josef Kott byl vojákem z povolání, o hodnost poručíka ale přišel kvůli krádežím. Jeho komplic Michael Kutílek hrál na klavír, chodil na tenis a byl inteligentní, už ve škole ale okrádal spolužáky a znalci ho později označili za polymorfního psychopata. Oba se poprvé poznali ve věznici a právě tam Kott slíbil Kutílkovi, že mu po propuštění ukáže, jak se dají vydělat peníze vraždou. Na svobodu se dostali v roce 1990 díky amnestii Václava Havla a brzy za mřížemi skončili znovu - tentokrát už jako vrazi!

Dne 2. května 1990 přijeli do Nýřan za strážným Františkem Korbelem. Tvrdili, že jsou policisté a že musejí provést rutinní kontrolu jeho zbraně. Když jim zbraň vydal, Kott ho zastřelil jednou ranou do hlavy. Tím krvavý masakr odstartovali. Po této vraždě odjeli do Zbiroha, kde naložili dvě stopařky Ditu Dubskou (16) a Sylvii Landovou (16). Odvezli je na odlehlé místo, kde jim svázali ruce za zády a jednu po druhé zavraždili. Kutílek se přiznal, že obě byly zavražděny prostřednictvím satanského rituálu. Mělo padnout více než 57 ran nožem! O den později se vydali do Prahy, kde zastřelili a okradli taxikáře. Poté u motorestu Tři sudy u Kařezu střelili do hlavy britského řidiče kamionu. Muž díky obrovskému štěstí přežil a útočníky identifikoval. Kott a Kutílek tak byli brzy zadrženi.

Kott svou vinu nikdy nepřiznal. Naopak Kutílek se v roce 2008 přiznal ještě k páté vraždě, kterou měl provést na jaře roku 1990, ještě bez Kotta. Devatenáctiletému mladíkovi zabodl nůž do srdce. Tato vražda se však Kutílkovi do výkonu trestu nezapočítala. Soud dvojici odsoudil v roce 1995 k doživotnímu trestu.

Michal Kutílek začal zřejmě ve vězení zpytovat svědomí. Před lety se dal na víru a nyní se snaží pomáhat různým nadacím. Na jejich konta dokonce přeposílá i své peníze.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Kam dál?
Ubodal agresivního bezdomovce!
Vražda v Ostravě! Muž ukončil hádku drsným způsobem!
Hádku ukončila vražda! Muž partnerku ubodal!
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

ZEMŘELA Věra Špinarová!

Zprávy

Sobotka má nového našeptávače nesmyslů. Pán Bůh s námi! To je dvojka za všechny prachy!

Sport

Tenista Murray vynechá letošní Davis Cup i Monte Carlo!

1. Průšová se pochlubila super žhavou fotkou v bikinách! Tělo má lepší než před 15ti lety!

2. Okouzlující Reese Witherspoon oslavila 41. narozeniny! Pravá blondýnka vypadá na dvacet!

3. Sexy moderátorka zpráv TV Prima čeká miminko! Těhotenství tajila celých 5 měsíců!

4. Krainová sesadila z trůnu Verešovou! Sebrala jí zlaté žezlo!

5. Další rakovina v Beverly Hills 90210! Zákeřnou nemoc přiznal i seriálový Dylan!