Během několika hodin zavraždili čtyři lidi! Zabili strážného, dvě stopařky i taxikáře!

Josef Kott (vpravo) a Michal Kutílek jsou prvními polistopadovými sériovými vrahy.
 Historie 
04. února 2016 16:58 / Internet
Psal se rok 1990 a dvojice sériových vrahů Josef Kott a Michael Kutílek zavraždili během několika hodin čtyři lidi a jednoho zranili! Jde o první masové vrahy v polistopadové historii České republiky. Tři ze čtyř vražd navíc spáchali v den, kdy byl v zemi zrušen trest smrti.

Josef Kott byl vojákem z povolání, o hodnost poručíka ale přišel kvůli krádežím. Jeho komplic Michael Kutílek hrál na klavír, chodil na tenis a byl inteligentní, už ve škole ale okrádal spolužáky a znalci ho později označili za polymorfního psychopata. Oba se poprvé poznali ve věznici a právě tam Kott slíbil Kutílkovi, že mu po propuštění ukáže, jak se dají vydělat peníze vraždou. Na svobodu se dostali v roce 1990 díky amnestii Václava Havla a brzy za mřížemi skončili znovu - tentokrát už jako vrazi!

Dne 2. května 1990 přijeli do Nýřan za strážným Františkem Korbelem. Tvrdili, že jsou policisté a že musejí provést rutinní kontrolu jeho zbraně. Když jim zbraň vydal, Kott ho zastřelil jednou ranou do hlavy. Tím krvavý masakr odstartovali. Po této vraždě odjeli do Zbiroha, kde naložili dvě stopařky Ditu Dubskou (16) a Sylvii Landovou (16). Odvezli je na odlehlé místo, kde jim svázali ruce za zády a jednu po druhé zavraždili. Kutílek se přiznal, že obě byly zavražděny prostřednictvím satanského rituálu. Mělo padnout více než 57 ran nožem! O den později se vydali do Prahy, kde zastřelili a okradli taxikáře. Poté u motorestu Tři sudy u Kařezu střelili do hlavy britského řidiče kamionu. Muž díky obrovskému štěstí přežil a útočníky identifikoval. Kott a Kutílek tak byli brzy zadrženi.

Kott svou vinu nikdy nepřiznal. Naopak Kutílek se v roce 2008 přiznal ještě k páté vraždě, kterou měl provést na jaře roku 1990, ještě bez Kotta. Devatenáctiletému mladíkovi zabodl nůž do srdce. Tato vražda se však Kutílkovi do výkonu trestu nezapočítala. Soud dvojici odsoudil v roce 1995 k doživotnímu trestu.

Michal Kutílek začal zřejmě ve vězení zpytovat svědomí. Před lety se dal na víru a nyní se snaží pomáhat různým nadacím. Na jejich konta dokonce přeposílá i své peníze.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

TO JE TA ELITA: Udavači mezi umělci! Kdo na koho práskal?

Zprávy

Nemáte dárek pod stromeček? Kocáb vám poradí. Plácněte se přes kapsu a kupte svým blízkým Tomáše...

Sport

Karma dostihla arogantního trenéra! Vyhodí v Rusku zběha od reprezentace?

1. Tohle je nejsledovanější celebrita roku na Instagramu! Neuvěříte!

2. Kutcher a Kunis slaví! A mají hodně veliký důvod!

3. Takhle divoké jsou polské modelky! Stačilo málo a bylo vidět vše!

4. Angelina Jolie se prý spustila se slavným hereckým kolegou!

5. Rozchod Katy Perry a Orlando Blooma se nekoná! Vystřelili si z nás!