Podvodník napálil podnikatele! Za falešné zlaté cihly z něj vylákal 3,5 milionu korun!

Podvodník z podnikatele vylákal 3,5 milionu korun a jako záruku mu dal za peníze údajně zlaté cihly. Ty ale byly zcela bezcenné, byly totiž z kočičího zlata.
 Z domova 
01. února 2016 08:16 / Internet
Podvodník z Prostějovska připravil podnikatele z Táborska o 3,5 milionu korun! Zárukou za vyplacené peníze mu měly být zlaté cihly, ty ale ze zlata rozhodně nebyly!

Osmačtyřicetiletý podvodník slíbil podnikateli, že mu pomůže s vymáháním asi dvanáctimilionové pohledávky u jeho dlužníka. "Postupně od něj vylákal téměř 3,5 milionu korun. Jako záruku za vyplacené peníze dal podnikateli dvě kilogramové zlaté cihly, které měly být ze zlata. Ve skutečnosti ale drahý kov neobsahovaly. Šlo o slitinu různých kovů," konstatoval vedoucí oddělení hospodářské kriminality prostějovského ředitelství policie Leoš Navrátil.

Nepoctivec muži s vymožením pohledávky vůbec nepomohl a místo milionů korun zůstalo podnikateli v rukou zůstalo jen kočičí zlato. Podvodník nebyl žádný nováček. Už dříve byl kvůli majetkové trestné činnosti desetkrát pravomocně odsouzen. Tentokrát mu za podvod hrozí až osmileté vězení.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hrozí mu ochrnutí? Českému herci vzali kus páteře!

Zprávy

Sobotka je opravdu neuvěřitelný žvanil! Co nám to chce zase nakukat?

Sport

Návrat lyžařské královny! Takhle jste ji ještě trénovat neviděli

1. Přítelkyně fotbalisty s rakovinou úplně nahá! To je odvaha!

2. Samozvaná nástupkyně Kardashianky takhle provokuje! Je tohle ještě sexy?

3. Princ Harry, Rihana a HIV?

4. Bieber se zbláznil! Tohle prohlásil!

5. Tohle je nejsledovanější celebrita roku na Instagramu! Neuvěříte!