Šroubovákem prorazil řidiči lebku! Nepoznáte ho?

Identikit zloděje, který po přistižení prorazil majiteli auta lebku šroubovákem.
 Z domova 
21. ledna 2016 17:17 / Policie ČR
Brutálního zloděje načapal majitel auta a když ho chtěl zadržet, surovec mu prorazil lebku šroubovákem! Pachatel stále policistům uniká. Teď se podařilo sestavit zlodějovu pravděpodobnou podobu a kriminalisté doufají, že ho někdo pozná.

Drama se odehrálo 29. října v pražské ulici Švábky. Zaparkované nákladní auto přilákalo zloděje. Toho ale při činu načapal majitel vozu. Zloděje na útěku začal pronásledovat a když ho dohonil, strhla se rvačka. Při ní lapka majitele auta třikrát bodl šroubovákem do hlavy, až mu prorazil lebku!

Po několika měsících se policie posunula v pátrání po pachateli o kousek dál. Sestavila identikit násilnického nenechavce, který reálné podobě odpovídá přibližně ze 70 procent. Po potyčce zůstaly na místě zlodějovy brýle a modrá kšiltovka. K dispozici mají i fotografii, na které je zloděj zachycen ještě předtím, než si stačil nasadit na hlavu kapuci.

"Na další fotografii jsou zase zřetelné kalhoty, do kterých byl agresivní zloděj v době incidentu oblečen. Ty vykazují znaky oděvu, který ke své činnosti používají pracovníci různých bezpečnostních agentur nebo jiných soukromých společností s obdobným zaměřením. Jedná se o tmavé kalhoty, které mají na vnější boční straně stehen výrazné, vystouplé kapsy. Podstatný může také být světlý, možná bílý, možná stříbrný lem švu kalhot, který je zřejmý na spodní části nohavice," doplnil policejní mluvčí Tomáš Hulan. Dodal, že pachatel měl na sobě také kostkovanou bundu.

Agresor zřejmě nebyl na místě poprvé. "Před pronásledovatelem totiž hledaný po krádeži utekl cíleně do přilehlého dvora. Tudíž musel s největší pravděpodobností vědět, že tento dvůr je průchozí a on má možnost v útěku před poškozeným kam pokračovat," vysvětlil Hulan.

Ve dvoře se nachází ubytovna. Hledaný zde mohl buď v minulosti bydlet nebo sem docházel na návštěvy za známým či známou."Prosíme o pomoc při pátrání širokou veřejnost. Pokud by kdokoliv uměl nějaký poznatek k hledanému, ať zavolá na linku 158," uzavřel Hulan. Pachateli hrozí až deset let vězení.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bývalá televizní hvězda je asi zase sama! Skončila to s hercem, který seděl?

Zprávy

Rusko vrátí Krym Ukrajině! Hned den poté, co Američané splní následující

Sport

Berdych jde do semifinále turnaje v Rotterdamu po vítězství nad Kližanem

1. Čeká snad trojčata? Natalie Portman si vyšla v doprovodu maminky a ukázala pořádný pupkek

2. Pamatujete na Rudy z Ostravy? Zpěvák a herec Michal Kavalčík je téměř k nepoznání

3. Přítulná Patrasová: Dádo, tohle ale není tvůj Ital!

4. Madonna šokuje fanoušky: Mají strach o její zdraví! Co se to zpěvačce stalo s obličejem?

5. Simona Krainová oslaví narozeniny! Tady jsou záběry z jejího života!