Gang grázlů kradl ve velkém škodovky! Důkazy se zloději snažili ukrýt na dně Vltavy!

Policisté dopadli gang zlodějů škodovek. Gauneři nakradli auta za čtyři miliony korun
 Z domova 
18. ledna 2016 08:29 / Policejnidenik
Majitelé vozů značky Škoda Octavia si mohou oddechnout. Policie totiž rozprášila gang zlodějů, který se na tyto vozy specializoval. Čtveřice gaunerů nakradla během půl roku 22 škodovek!

Gang zlodějů aut řádil hlavně v pražských Modřanech, Podolí a na Lhotce. Krádeže probíhaly vždy podle stejného scénáře. Na ulici si vytipovali auto a otevřeli ho bez použití násilí. K otevření vozidla totiž použili klíč, který si vyrobili přímo na ulici podle zámku ve dveřích. Vozidlo pak odvezli do jedné ze dvou dílen za Prahou, kde ho další spolupachatelé rozebrali a náhradní díly pak rozprodali.

"Takto rozebraných skončilo celkem 14 aut a dalších osm, které muži odcizili, se detektivům povedlo zajistit a vrátit zpátky majitelům. Způsobená škoda na odcizených vozidlech se vyšplhala ke čtyřem milionům korun," konstatoval policejní mluvčí Jan Daněk.

V rámci celého případu kriminalisté provedli šest domovních prohlídek a na zadržení podezřelých spolupracovali s pražskou zásahovou jednotkou, jelikož bylo podezření, že by mohli být ozbrojeni. Do akce se zapojili i potápěči. Pachatelé ve snaze zahladit stopy házeli důkazy z mostu do Vltavy. Potápěči na dně řeky našli mimo jiné trezor, který pocházel z jiné trestné činnosti. Na objasnění krádeže tohoto trezoru policisté pracují.

Čtveřice mužů (40, 37, 37 a 36) si už vyslechla obvinění z trestných činů krádeže, za což jim v případě odsouzení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi vzhledem k výši spáchané škody. Tři z obviněných mužů se k trestné činnosti doznali a spolupracují. Dva ze čtveřice jsou stíhaní vazebně. Krom jednoho mají muži bohatou trestní minulost majetkového charakteru.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bývalá televizní hvězda je asi zase sama! Skončila to s hercem, který seděl?

Zprávy

Rusko vrátí Krym Ukrajině! Hned den poté, co Američané splní následující

Sport

Berdych jde do semifinále turnaje v Rotterdamu po vítězství nad Kližanem

1. Čeká snad trojčata? Natalie Portman si vyšla v doprovodu maminky a ukázala pořádný pupkek

2. Pamatujete na Rudy z Ostravy? Zpěvák a herec Michal Kavalčík je téměř k nepoznání

3. Přítulná Patrasová: Dádo, tohle ale není tvůj Ital!

4. Madonna šokuje fanoušky: Mají strach o její zdraví! Co se to zpěvačce stalo s obličejem?

5. Simona Krainová oslaví narozeniny! Tady jsou záběry z jejího života!