Dejte si bacha na podvodníky! Lákají z lidí peníze na neexistující sbírku!

Žena na snímku vybírá od lidí na základě pokynů svého společníka peníze na vymyšlenou sbírku. Hraje lidem na city a tvrdí, že peníze jdou na pomoc dětem z kojeneckých ústavů a dětských domovů.
 Z domova 
18. ledna 2016 12:58 / Policie ČR
Lidé by se měli mít na pozoru před dvojicí podvodníků, která mámí od občanů peníze na neexistující sbírku. Za příspěvek pro kojenecké ústavy a dětské domovy rozdávají bezcenné tretky!

Žena pravděpodobně podle pokynů svého společníka vybírá od náhodných občanů peníze na podvodnou sbírku. Za příspěvek ve výši několika desetikorun pak dárcům rozdává bezcenné gumičky, obrázky nebo plastové smajlíky. Peníze mají údajně posloužit kojeneckým ústavům a dětským domovům. Žádná taková sbírka ale není registrována ani na ženu či jejího společníka, ani na společnost Adonison, jejímiž doklady se podvodnice ohání.

Policisté vědí, že dvojice tímto způsobem obalamutila lidi po celém Jihočeském kraji, je ale možné, že se objevili i jinde v republice. Žena operuje v obchodních centrech, restauracích, nádražích i ulicích měst. Českobudějovičtí strážci zákona teď hledají každého, kdo podvodníkům naletěl.

"Zatím evidujeme škodu za několik desítek tisíc korun. Podle dosud shromážděných informací víme, že žena v každém městě vybírá peníze na místní či nejbližší dětský domov, aby vše působilo co nejvíce věrohodně. Falešné sbírky dvojice provozuje od jara loňského roku," podotkl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Žena i její společník by také mohli aktuálně vybírat peníze pod novou legendou, a to na zvířecí útulky. "Poškození se nám mohou přihlásit na lince 158, kde zanechají kontakt. Policisté je následně budou kontaktovat," dodal Matzner.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

ODHALENÍ: Gott prožívá největší slávu až nyní! Chtěl dokonce utéct z Česka!

Zprávy

Neuvěřitelný skandál! Tyto tři krávy by za své bláboly měly být doživotně vyhoštěny z Evropy! Tedy v...

Sport

Kanadský pohár prostě vyhraje Kanada... jak jinak!

1. Roční princezna Charlotte na první cestě do zahraničí. Podívejte se, jak je sladká!

2. Obtloustlá Mesarošová ve spodním prádle: Předvedla rozteklý zadek, celulitidu a zapíchla to.

3. VIDEO: SuperStar Emma Drobná představila svůj prví singl Smile! Jak se vám líbí?

4. Spekulace o rozvodu Jennifer Aniston. Jak je to doopravdy?

5. Lamač ženských srdcí Hugh Grant miluje erotické scény. Natáčení ho dokonce vzrušuje!