Dejte si bacha na podvodníky! Lákají z lidí peníze na neexistující sbírku!

Žena na snímku vybírá od lidí na základě pokynů svého společníka peníze na vymyšlenou sbírku. Hraje lidem na city a tvrdí, že peníze jdou na pomoc dětem z kojeneckých ústavů a dětských domovů.
 Z domova 
18. ledna 2016 12:58 / Policie ČR
Lidé by se měli mít na pozoru před dvojicí podvodníků, která mámí od občanů peníze na neexistující sbírku. Za příspěvek pro kojenecké ústavy a dětské domovy rozdávají bezcenné tretky!

Žena pravděpodobně podle pokynů svého společníka vybírá od náhodných občanů peníze na podvodnou sbírku. Za příspěvek ve výši několika desetikorun pak dárcům rozdává bezcenné gumičky, obrázky nebo plastové smajlíky. Peníze mají údajně posloužit kojeneckým ústavům a dětským domovům. Žádná taková sbírka ale není registrována ani na ženu či jejího společníka, ani na společnost Adonison, jejímiž doklady se podvodnice ohání.

Policisté vědí, že dvojice tímto způsobem obalamutila lidi po celém Jihočeském kraji, je ale možné, že se objevili i jinde v republice. Žena operuje v obchodních centrech, restauracích, nádražích i ulicích měst. Českobudějovičtí strážci zákona teď hledají každého, kdo podvodníkům naletěl.

"Zatím evidujeme škodu za několik desítek tisíc korun. Podle dosud shromážděných informací víme, že žena v každém městě vybírá peníze na místní či nejbližší dětský domov, aby vše působilo co nejvíce věrohodně. Falešné sbírky dvojice provozuje od jara loňského roku," podotkl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Žena i její společník by také mohli aktuálně vybírat peníze pod novou legendou, a to na zvířecí útulky. "Poškození se nám mohou přihlásit na lince 158, kde zanechají kontakt. Policisté je následně budou kontaktovat," dodal Matzner.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bývalá televizní hvězda je asi zase sama! Skončila to s hercem, který seděl?

Zprávy

Rusko vrátí Krym Ukrajině! Hned den poté, co Američané splní následující

Sport

Berdych jde do semifinále turnaje v Rotterdamu po vítězství nad Kližanem

1. Čeká snad trojčata? Natalie Portman si vyšla v doprovodu maminky a ukázala pořádný pupkek

2. Pamatujete na Rudy z Ostravy? Zpěvák a herec Michal Kavalčík je téměř k nepoznání

3. Přítulná Patrasová: Dádo, tohle ale není tvůj Ital!

4. Madonna šokuje fanoušky: Mají strach o její zdraví! Co se to zpěvačce stalo s obličejem?

5. Simona Krainová oslaví narozeniny! Tady jsou záběry z jejího života!