Falešný kominík napálil stovky lidí! Škoda jed do statisíců korun!

Falešný kominík padělal doklady a začal podnikat. Napáchal škodu za více než 600 tisíc korun.
 Z domova 
18. ledna 2016 03:47 / Internet
Kominík (42) ze Žatce rozhodně štěstí nikomu nepřinesl! Padělal doklady a vydával se za vyučeného kominíka. Od lidí bral zálohy na kominické práce, které ale neprovedl a peníze nevrátil. Škoda přesáhla 600 tisíc korun!

Podle policistů jde o velmi rozsáhlou trestnou činnost. Recidivista ze Žatce si opatřil padělané vysvědčení o závěrečné zkoušce a výuční list v oboru Kominík. Školu ale nikdy neabsolvoval. Na základě falešných dokumentů pak získal živnostenské oprávnění a od března 2013 začal v kominickém oboru podnikat. Oklamal stovky lidí!

"U zatím zjištěných asi tří stovek lidí i firem neoprávněně vykonal činnost bez platného živnostenského oprávnění, na základě padělaného dokladu, a od 170 z nich vybral zálohy na provedení odborných kominických prací, které nikdy neprovedl a peníze nevrátil. Způsobená škoda, kterou dosud napáchal, činí 610 korun," upřesnila policejní mluvčí Jaromíra Střelcová.

Podle policie může být ale poškozených klientů ještě více. "Další poškození se mohou přihlásit přímo lounské kriminální policii na telefon 974 437 343, na bezplatnou linku 158 či na kteroukoli služebnu policie," dodala Střelcová s tím, že falešnému kominíkovi hrozí až osmileté vězení.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hrozí mu ochrnutí? Českému herci vzali kus páteře!

Zprávy

Sobotka je opravdu neuvěřitelný žvanil! Co nám to chce zase nakukat?

Sport

Návrat lyžařské královny! Takhle jste ji ještě trénovat neviděli

1. Přítelkyně fotbalisty s rakovinou úplně nahá! To je odvaha!

2. Samozvaná nástupkyně Kardashianky takhle provokuje! Je tohle ještě sexy?

3. Princ Harry, Rihana a HIV?

4. Bieber se zbláznil! Tohle prohlásil!

5. Tohle je nejsledovanější celebrita roku na Instagramu! Neuvěříte!