Grázlové ukradli stovkám lidí data z platebních karet! Lidé mohou přijít o nemalé peníze.

Dva cizinci instalovali v centru Prahy do bankomatu skimmovací zařízení. Získali tak přístupy k bankovním účtům až stovek lidí.
 Z domova 
11. ledna 2016 17:03 / Policie ČR
V centru Prahy zaútočili skimmeři! Na bankomat dali speciální zařízení a získali tak přístup k bankovním účtům až stovek lidí! Stačilo jim na to pouhých sedm dní!

Policistům se dvojici grázlů podařilo už zadržet. Jde o Moldavany (25, 30) s italským občanstvím. Oba skončili ve vazební věznici a hrozí jim mnohaletý kriminál.

Skimmeři si vyhlédli bankomat v Celetné ulici. Od 7. do 14. prosince na něj pravidelně umisťovali skimmovací zařízení. To pak každých 24 hodin obnovovali, a to hlavně kvůli jeho omezené kapacitě. "V průběhu týdne takto nasbírali data z platebních karet desítek, ale spíše stovek tuzemských i zahraničních klientů, kteří bankomat použili," podotkl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Ukradená data pak podvodníci nahrávali na plastové kartičky s magnetickým páskem a odesílali je do USA. Tam jejich souputníci prostřednictvím padělků vybírali z bankomatů hotovost. Momentálně je škoda vyčíslena v řádu desítek tisíc korun, nicméně oprávněný předpoklad vypovídá o tom, že v součtu škoda dosáhne řádu minimálně statisíců korun.

Policistům se podařilo oba muže zadržet dva dny poté, co svou činnost ukončili. Pánové se zrovna šli pobavit do jednoho podniku v Praze 2. Při domovní prohlídce zabavili policisté i skimmovací zařízení. Šlo o zcela nový model, se kterým se kriminalisté v Praze ještě nesetkali. "Novinkou pro nás byl i způsob umístění skimmovacího zařízení do bankomatu. Vkládali ho totiž do těla bankomatu, takže laik a možná i odborník neměl na první pohled šanci poznat, že bankomat je napaden," dodal Hulan.

Pachatelům teď hrozí až osm let vězení. Pokud se ale prokáže, že podvod spáchali v organizované skupině, hrozí jim trest ještě o čtyři roky vyšší.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bývalá televizní hvězda je asi zase sama! Skončila to s hercem, který seděl?

Zprávy

Rusko vrátí Krym Ukrajině! Hned den poté, co Američané splní následující

Sport

Berdych jde do semifinále turnaje v Rotterdamu po vítězství nad Kližanem

1. Čeká snad trojčata? Natalie Portman si vyšla v doprovodu maminky a ukázala pořádný pupkek

2. Pamatujete na Rudy z Ostravy? Zpěvák a herec Michal Kavalčík je téměř k nepoznání

3. Přítulná Patrasová: Dádo, tohle ale není tvůj Ital!

4. Madonna šokuje fanoušky: Mají strach o její zdraví! Co se to zpěvačce stalo s obličejem?

5. Simona Krainová oslaví narozeniny! Tady jsou záběry z jejího života!