Grázlové ukradli stovkám lidí data z platebních karet! Lidé mohou přijít o nemalé peníze.

Dva cizinci instalovali v centru Prahy do bankomatu skimmovací zařízení. Získali tak přístupy k bankovním účtům až stovek lidí.
 Z domova 
11. ledna 2016 17:03 / Policie ČR
V centru Prahy zaútočili skimmeři! Na bankomat dali speciální zařízení a získali tak přístup k bankovním účtům až stovek lidí! Stačilo jim na to pouhých sedm dní!

Policistům se dvojici grázlů podařilo už zadržet. Jde o Moldavany (25, 30) s italským občanstvím. Oba skončili ve vazební věznici a hrozí jim mnohaletý kriminál.

Skimmeři si vyhlédli bankomat v Celetné ulici. Od 7. do 14. prosince na něj pravidelně umisťovali skimmovací zařízení. To pak každých 24 hodin obnovovali, a to hlavně kvůli jeho omezené kapacitě. "V průběhu týdne takto nasbírali data z platebních karet desítek, ale spíše stovek tuzemských i zahraničních klientů, kteří bankomat použili," podotkl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Ukradená data pak podvodníci nahrávali na plastové kartičky s magnetickým páskem a odesílali je do USA. Tam jejich souputníci prostřednictvím padělků vybírali z bankomatů hotovost. Momentálně je škoda vyčíslena v řádu desítek tisíc korun, nicméně oprávněný předpoklad vypovídá o tom, že v součtu škoda dosáhne řádu minimálně statisíců korun.

Policistům se podařilo oba muže zadržet dva dny poté, co svou činnost ukončili. Pánové se zrovna šli pobavit do jednoho podniku v Praze 2. Při domovní prohlídce zabavili policisté i skimmovací zařízení. Šlo o zcela nový model, se kterým se kriminalisté v Praze ještě nesetkali. "Novinkou pro nás byl i způsob umístění skimmovacího zařízení do bankomatu. Vkládali ho totiž do těla bankomatu, takže laik a možná i odborník neměl na první pohled šanci poznat, že bankomat je napaden," dodal Hulan.

Pachatelům teď hrozí až osm let vězení. Pokud se ale prokáže, že podvod spáchali v organizované skupině, hrozí jim trest ještě o čtyři roky vyšší.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Po rakovině Libušky Šafránkové další zdravotní potíže!

Zprávy

Nečekaný krok! Televize žaluje vládu!

Sport

Kanadský pohár prostě vyhraje Kanada... jak jinak!

1. Roční princezna Charlotte na první cestě do zahraničí. Podívejte se, jak je sladká!

2. Obtloustlá Mesarošová ve spodním prádle: Předvedla rozteklý zadek, celulitidu a zapíchla to.

3. VIDEO: SuperStar Emma Drobná představila svůj prví singl Smile! Jak se vám líbí?

4. Spekulace o rozvodu Jennifer Aniston. Jak je to doopravdy?

5. Lamač ženských srdcí Hugh Grant miluje erotické scény. Natáčení ho dokonce vzrušuje!