Grázlové ukradli stovkám lidí data z platebních karet! Lidé mohou přijít o nemalé peníze.

Dva cizinci instalovali v centru Prahy do bankomatu skimmovací zařízení. Získali tak přístupy k bankovním účtům až stovek lidí.
 Z domova 
11. ledna 2016 17:03 / Policie ČR
V centru Prahy zaútočili skimmeři! Na bankomat dali speciální zařízení a získali tak přístup k bankovním účtům až stovek lidí! Stačilo jim na to pouhých sedm dní!

Policistům se dvojici grázlů podařilo už zadržet. Jde o Moldavany (25, 30) s italským občanstvím. Oba skončili ve vazební věznici a hrozí jim mnohaletý kriminál.

Skimmeři si vyhlédli bankomat v Celetné ulici. Od 7. do 14. prosince na něj pravidelně umisťovali skimmovací zařízení. To pak každých 24 hodin obnovovali, a to hlavně kvůli jeho omezené kapacitě. "V průběhu týdne takto nasbírali data z platebních karet desítek, ale spíše stovek tuzemských i zahraničních klientů, kteří bankomat použili," podotkl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Ukradená data pak podvodníci nahrávali na plastové kartičky s magnetickým páskem a odesílali je do USA. Tam jejich souputníci prostřednictvím padělků vybírali z bankomatů hotovost. Momentálně je škoda vyčíslena v řádu desítek tisíc korun, nicméně oprávněný předpoklad vypovídá o tom, že v součtu škoda dosáhne řádu minimálně statisíců korun.

Policistům se podařilo oba muže zadržet dva dny poté, co svou činnost ukončili. Pánové se zrovna šli pobavit do jednoho podniku v Praze 2. Při domovní prohlídce zabavili policisté i skimmovací zařízení. Šlo o zcela nový model, se kterým se kriminalisté v Praze ještě nesetkali. "Novinkou pro nás byl i způsob umístění skimmovacího zařízení do bankomatu. Vkládali ho totiž do těla bankomatu, takže laik a možná i odborník neměl na první pohled šanci poznat, že bankomat je napaden," dodal Hulan.

Pachatelům teď hrozí až osm let vězení. Pokud se ale prokáže, že podvod spáchali v organizované skupině, hrozí jim trest ještě o čtyři roky vyšší.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Klus nemá peníze, vždyť vydělával miliony! Tak co s nimi udělal?

Zprávy

Další fantasmagorie bere za své! Vypadá to, že v zimě budeme pořádně mrznout!

Sport

Sexy dcera slavného hokejisty opět překvapila!

1. Skončí Jennifer Lopez na prahu padesátky na ocet?

2. Ve 46 letech má tahle televizní moderátorka na břiše obdivuhodný pekáč buchet!

3. Krainová otevírá novou kapitolu své úspěšné kariéry: Přichází s novinkou, která vás potěší!

4. Jaromír Jágr si vystřelil sám ze sebe. Podívejte se, čím fanoušky pobavil.

5. Olivia Wilde ze seriálu Dr. House ukázala světu první foto rozkošné dcery.